category-icon

Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Łódź trasa trudna

55 km
232 m
Polska, łódzkie, Łódź, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-04-19
Polska, łódzkie, Łódź, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
category-icon
55 km
232 m
237 m
Średni
3.7/6
Niezwykle ciekawa i malownicza trasa rowerowa po najciekawszych miejscach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Na trasie znajdziecie i odkryjecie zabytki, miejsca ciekawe przyrodniczo oraz liczne miejsca widokowe, jak to na wzniesieniach łódzkich!. Szlak wydaje się długi, jednak jazda po nim sprawi Wam wiele przyjemności. Po drodze będą też miejsca, gdzie można się zatrzymać i odpocząć. Do najciekawszych miejsc na trasie można zaliczyć: Rezerwat Struga Dobieszkowska, Sanktuarium w Starych Skoszewach, cały Las Janinów z parowami, dworek w Byszewach i wzgórze ,,Radary''. Trasę w całości można przejechać na rowerze trekingowym i mtb. Życzymy powodzenia, dobrej pogody i wielu zdjęć ze szlaku! ----------------------------------------- Trasa brała udział w akcji Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem w 2022 roku, użytkownicy Traseo mogli przejechać wyznaczoną trasę i odebrać nagrodę. Akcja zakończona, zapraszamy w przyszłości!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
Mapa przedstawia najbardziej interesującą pod względem rzeźby terenu północno-zachodnią część strefy krawędziowej Wzniesień Łódzkich. Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich położony jest na północny-wschód od Łodzi, pomiędzy Łodzią, Brzezinami i Strykowem. Najwyższy punktem na terenie PKWŁ jest tzw. wzgórze „Radary”, koło miejscowości Dąbrowa - leży na wysokości 284 m n.p.m. Wzgórza w południowej części parku opadają wyraźnymi stopniami w kierunku północnym, ku Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej. Dużymi walorami tego obszaru, oprócz rzeźby terenu, są lasy, doliny rzeczne, osobliwości przyrody (Las Janinowski – największy w centralnej Polsce las bukowy, Las Łagiewnicki – jeden z największych lasów miejskich w Europie) oraz krajobraz kulturowy. Sąsiedztwo dużej aglomeracji i gęsta sieć szlaków pieszych, rowerowych i konnych sprawia, że park ten cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających.
Województwo Łódzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Łódzkie

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości warte odwiedzenia.