Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Katowice trasa trudna

Dodano 21 kwietnia 2022 przez plik GPX
Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Katowice trasa trudna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

244563
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 41,3 km
 • Przewyższenie: 109 m
 • Suma podejść: 1 217 m
 • Suma zejść: 1 237 m
 • Data: 20 kwietnia 2022
 • Lokalizacja: Chełm Śląski, Imielin
1389260
Stacja kolejowa Mysłowice Kosztowy, kapliczka
Wychodząc na peron należy przejść kilka kroków dróżką obok stacji aż ukaże nam się drugi przejazd kolejowy a zaraz obok, po lewej, przy lesie wyłoni się lokalna kapliczka
1389261
Najważniejszy słupek do opierania rowerów w Polsce południowej
Jak w tytule. To po prostu najważniejszy słupek do opierania rowerów w Polsce południowej. Dlatego będąc w okolicy trzeba wjechać na to niewielkie wzgórze i oprzeć rower o słynny słupek.
1389262
Smutna Góra
W 1831r. w Chełmie Śląskim wybuchła epidemia cholery. Ze względu na ochronę wody w studniach gminnych, zmarłych grzebano w piaskach na zboczu góry. Po tych wydarzeniach góra zyskała swoją "smutną" nazwę. Nieopodal Bramy Tysiąclecia znajduje się cmentarz choleryczny.
1389263
Plaża przy zbiorniku Dziećkowice
Aby przejechać cały zbiornik na około trzeba pokonać mniej więcej 13km. Nasza trasa przewiduje tylko część tej drogi wzdłuż wielu dzikich plaż ukrytych pod koronami drzew. Świetne miejsce na odpoczynek w trakcie drogi. Pomimo tabliczki na ogrodzeniu włodarze miasta zapewniają, że na teren zbiornika można bez problemu wchodzić. Sami poprowadzili tam ścieżkę rowerową i dbają o wywóz śmieci. Zatem bez obaw, śmiało korzystajcie :)
1389265
Stacja kolejowa Chełm Śląski
Trasę kończymy na stacji kolejowej w Chełmie Śląskim. Przed wejściem do pociągu zachęcam do zwiedzenia tej małej mieściny. Szczególnie polecam Ciastkarnię Jan Klimek, nieopodal Kościoła, działającej od 1974 roku.
1389268
12095228_886112028110301_3113202674932161720_o
1389276
Droga szybkiego ruchu
Proszę o zachowanie ostrożności, brak przejścia dla pieszych
Bocianie gniazda, kapliczki, pola i piękna polska swojskość. Mimo, że znajdujemy się praktycznie w centrum aglomeracji śląskiej ta trasa pokazuje, że nie trzeba daleko szukać aby oderwać się na chwilę od miejskiego gwaru i pędu życia. Zachęcam do rozpoczęcia trasy na stacji Mysłowice Kosztowy. Dostaniemy się tam pociągiem z Katowic w niecałe 30 min, cena biletu normalnego z rowerem wynosi około 10 zł. Praktycznie cała trasa przebiega po lokalnych droga asfaltowych z małymi wyjątkami na odcinku przy zbiorniku wodnym- tam ścieżka prowadzi po płytach betonowych, z którymi poradzi sobie każdy rowerzysta. Mimo 40 km jazdy trasa nie jest trudna dlatego nikt nie powinien mieć problemu z jej przejechaniem.

Trasa bierze udział w akcji Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem


Przejedź wyznaczoną trasę i odbierz nagrodę - Wilczą Paczkę (ilość nagród jest ograniczona), w skład której wchodzą gadżety z limitowanej serii:

• Kubek Jack Wolfskin w stylu retro

• Zestaw ręcznie robionych pinów outdoorowych

Spiesz się, liczba paczek jest ograniczona!

Aby zaliczyć trasę, nagraj ją w aplikacji Traseo lub zrób zdjęcia w wyznaczonych punktach kontrolnych i udostępnij trasę lub zdjęcia z tej trasy na FB i IG oznaczając Profile Jack Wolfskin Poland
https://www.instagram.com/jackwolfskin_pl
https://www.facebook.com/jackwolfskinpoland
i podpisując je hasztagiem #podzielsięszlakiem lub przesyłając na adres mailowy: kontakt@traseo.pl.

Wilczą Paczkę możesz odebrać w dowolnym sklepie Jack Wolfskin
https://sklep.jack-wolfskin.pl/storelocator
Trasę poleca
Jack Wolfskin Katowice

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.