IX Supermaraton Klasyk Kłodzki

Dodano 29 lipca 2012 przez Garmin
IX Supermaraton Klasyk Kłodzki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11976
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 175 km
 • Czas trwania: 8 h 52 min
 • Średnia prędkość: 19,76 km/h
 • Przewyższenie: 642,8 m
 • Suma podejść: 2 976,79 m
 • Suma zejść: 2 985,4 m
 • Data: 29 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Duszniki-Zdrój
78564
piesek
78565
CAPTURE12-07-28@08`07`14001
78566
na pudło
78567
dekoracja
78568
po dekoracji
Trasa Giga na maratonie rowerowym od dawna chodziła mi po głowie. Już w zeszłym roku zamierzałem zapisać się na ten dystans. Ale prawie 200 km , w górach , to jednak robi wrażenie, więc odpuściłem.
Ale w tym roku zapisałem się i postanowiłem przejechać cała trasę bez względu na wszystko.
W zeszłym roku maratończyków przywiał ulewny deszcz . W tym roku prognoza pogoda to palące słońce. Będzie więc ciężko, trasa 180 km , w górach w słońcu.
Ale postanowiłem ,że spróbuję. Wstaję o 4.30 , piszę wstaję nie mogę napisać ,że budzę się , jak zwykle nie spałem. Wstaję więc , jem śniadanie, pakuje rzeczy i wyruszam do Zieleńca. Jestem na starcie przed siódmą. Jest już dość ciepło , biuro maratonu czynne , nie ma kolejki. Odbieram numer startowy – 193. Wracam do auta.
Staram się wcisnąć w siebie jakieś śniadanie, próbuje podzielić się kiełbasą z kotem , ale w taki upale i on także nie ma na nią ochoty.
Wdaje się w dyskusje z młodym maratończykiem , Krzysiek , bo tak ma na imię , przyjechał z Łodzi i mało jeździ po górach. A dziś startuje na dystansie GIGA. Staruje o 8.04, wiec o cztery minuty przede mną .
Czas biegnie szybko , napełniam bidony , szykuje rower , rozglądam się za znajomymi , kręcę małe kółko po parkingu. Po chwili czas na start. W mojej grupie jest jeszcze dwóch kolegów na rowerach górskich, może uda się zaczepić i pojechać razem.
Punktualnie o 8.08 ruszamy. Jadę w peletonie , ktoś się wyrwał do przodu , ale poza tym jedziemy razem. Droga prowadzi w dół , tempo więc dobre i jedzie się dobrze.
Po około 10 km w Mostowcach skręcamy w prawo i wjeżdżamy do Czech. Tu zaczynają się już podjazdy , peleton się rozpada. Jadę swoim tempem , jeszcze zdążę poszaleć , o ile się da poszaleć.
Na jednym z podjazdów dogania mnie para na szosowych rowerach. Młoda dziewczyna i mężczyzna w moim wieku. Jedziemy razem. Na zjazdach zostawiają mnie w tyle , na podjazdach ich doganiam. Droga wiedzie przez las , mimo gorąca jest fajnie. Chyba na trzydziestym kilometrze doganiam Krzyśka , jest cały mokry i narzeka na przerzutkę . Nie wydaje mi się aby ukończył maraton na dystansie GIGA.
Zostawiam go w tyle , mijam kolejne górskie miejscowości.
Razem z parą która mnie dogoniła dojeżdżamy do miejscowości Destne w Orlickich Górach a potem podjeżdżamy pod Wielką Destnę. Teraz już zjazd w dół. Dziewczyna mówi do mnie …no to teraz dajemy….faktycznie zjazd jest zarąbiasty , na liczniku prawie 70 km ,a godzinę , ale nie ma szans dogonić tą parę. Mam jeszcze w pamięci wypadek , który zdarzył się kilka kilometrów wcześniej. Trzech maratończyków zaliczyło kolizję , jedne , jak się później okazało stracił zęby.
Pędzę więc i wiem ,że jak to w górach , czeka mnie długa samotna walka z samym sobą.
Pod Niemojowem doganiam maratończyka z moje grupy wiekowej , wyprzedzam go gładko i jadę dalej w kierunku Różanki. Tu dogania mnie kolega z Gdyni , też moja grupa wiekowa. Na długim wyboistym podjeździe dyskutujemy o trasie , rowerach , przygotowaniach. Na zjeździe zostawiam go w tyle , jadę dalej w kierunku Międzygórza a potem Wilkanowa. Znowu samotnie , aż do Idzikowa. Tu zaczyna się jeden z trudniejszych podjazdów. Słońce pali niesamowicie , jest chyba ze czterdzieści stopni w słońcu. Spotykam kolegę , który po włosku zachwala wodę , którą pobrał z górskiego potoka. Jakoś nie mam przekonania , zostawiam go w tyle, ale on na swoim szosowym rowerze szybko mnie dogania. Potem jeszcze kąpie się górskim źródełku , a ja powoli wdrapuję się pod Czarną Górę.
Przed szczytem dogania mnie kolega , którego, zostawiłem w Niemojowie . Wyprzedza mnie z dużą łatwością . Mnie dopadają jeszcze skurcze mięśni.
Dojeżdżam jakoś do punktu żywieniowego na Przełęczy Puchaczówka. Napełniam bidony i ruszam dalej. Teraz zjazd do Stronia Śląskiego , jakieś 8 km . Kolejny punkt kontrolny i znowu podjazd od strony Kletna , zjazd do Janowej Góry i kolejny podjazd pod Czarną Górę .
Ponowny krótki postój na punkcie żywieniowym. Teraz już jakieś dwadzieścia km zjazdu do Długopola Górnego. I tu zaczyna się ostatni , według mnie najtrudniejszy podjazd , Poręba . Słońce pali do granic nieprzyzwoitości , tętno na powyżej 170….
próbuje uspokoić tempo, zwolnić….w wiosce jakiś dwóch mężczyzn spontanicznie wyszło z wiadrem wody . Chcą mnie polać , ja jednak wypijam z gwinta jakąś wodę smakową i ruszam dalej. Dojeżdżam prawie do szczytu . Widzę maratończyków , którzy prowadzą swoje rowery. Ostatkiem sił wjeżdżam na szczyt. Ostatni punkt żywnościowy, Zjadam jakieś pomarańcze , wiem ,że najgorsze chyba już za mną.
Słyszę jak koledzy mówią między sobą „rzeźnia” …no chyba tak źle nie było, ale ciężko …to dobre słowo.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

Mapa Jesioniki
Jesioniki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Jesioniki" obejmuje Wysoki Jesionik z Pasmem Orlika oraz fragmentem Gór Rychlebskich i Zlatohorskiej Vrchoviny. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich łącznie z...

Mapa Góry Orlickie i PN Gór Stołowych
Góry Orlickie i PN Gór Stołowych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Położone na granicy polsko-czeskiej Góry Orlickie to najwyższy masyw Sudetów Środkowych (najwyższy szczyt – Wielka Desztna (Velká Deštná), 1115 m n.p.m.). Większość masywu znajduje się w Czechach. Po...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Kotlina Kłodzka

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Przełęcz Staromorawska | Autor zdjęcia: januszek_44
Wasza ocena: 4.7 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0