IV Maraton Beskidy

Dodano 6 listopada 2011 przez plik GPX
IV Maraton Beskidy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

6064
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.3
 • Dystans: 42,7 km
 • Przewyższenie: 859,9 m
 • Suma podejść: 1 327,58 m
 • Suma zejść: 1 340,08 m
 • Data: 2 listopada 2011
 • Lokalizacja: Polska, śląskie
50083
Żywiec
24-PAZ-11 10:06:41
50160
DSC_0150
50161
DSC_0141
50162
DSC_014834
50163
DSC_0396
12 listopada br. w Radziechowach k. Żywca obok Zajazdu Horolna o godz. 10.00 wystartują uczestnicy IV Maratonu Beskidy. Dwie godziny wcześniej na tę samą beskidzką trasę wyruszą zawodnicy z kijkami, uczestnicy III Rajdu Nordic Walking z mistrzynią świata Elżbietą Wojciechowską na czele. Na liście startowej maratonu, obok zawodników z całej Polski, są zgłoszenia z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji. W chwili obecnej na liście jest ponad 200 nazwisk., w tym 5 zawodników, którzy ukończyli Grecki Spartathlon 246 km.
Z Litwy w maratonie wystartuje znany narciarz i biathlonista Marian Kaczanowski, który przywiezie ze sobą młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rejonu Wileńskiego, która pobiegnie w maratonie młodzieżowym. Najstarszym zawodnikiem, jaki pojawi się na starcie w Radziechowach, jest 82-letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno w dobrej kondycji ukończył XI Poznań Maraton. Malownicza trasa maratonu zaczyna się w Radziechowach obok słynnej górki Horolna, z której niegdyś górale przepędzili Szwedów. Następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy, by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, po drodze ciesząc wzrok widokami na jesienną panoramę Beskidów. Kolejna na trasie będzie Dolina Zimnika ze wspaniałą ścieżką dydaktyczną LP. Następnie trasa cały czas wije się serpentynami pod szczyt Skrzycznego (1257 m n.p.m.).
Od tego momentu trasa zaczyna biec w dół przez Małe Skrzyczne, Malinowską Skałę, Las Biały. Wracając tą samą trasą do Radziechów, przy rondzie czeka na zawodników bieg na Golgotę Beskidów wzdłuż unikatowych stacji naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce. Następnie trasa prowadzi w dół przez kamieniołom i drogę w Przybędzy, szczęśliwie doprowadzając zawodników do mety przy Zajeździe Horolna. Po drodze maratończykom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu 42.195 km z medalem okolicznościowym na piersi oraz dyplomem ze swoją fotografią, uczestnicy będą mogli odpocząć na tradycyjnej beskidzkiej biesiadzie z góralskim jadłem i muzyką.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski - dla wymagających
Beskid Śląski - dla wymagających - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.