Indie - Goa,północ

Dodano 6 listopada 2011 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6091
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

50361
Bombaj
50362
Goa
50363
Varanasi
50364
Khadźuraho
50365
Agra
50366
Delhi
50367
Dźajpur
50368
Udajpur
50369
Ellora/Ajanta
Bilety zabukowane! Trasa wytyczona! Masa pozytywnej energii zgromadzona!
INDIE – LUTY/MARZEC 2012
Poniżej przedstawiamy planowaną trasę naszej podróży po Indiach, gdzie w przeciągu miesiąca zamierzamy zwiedzić północną część kraju oraz słoneczne wybrzeża stanu Goa.
Naszym głównym założeniem jest poznać kulturę, obyczaje i panujące warunki życia w tym odległym kraju.
Z racji, że jesteśmy jeszcze studentami i kochamy podróże, każdą wyprawę staramy się organizować jak najmniejszym kosztem. Po Indiach będziemy głównie poruszać się pociągami klasy sleeper, korzystać z najtańszej bazy noclegowej tak aby zgromadzone przez nas fundusze starczyły na zwiedzenie wszystkich zaplanowanych miejsc.
A oto zarys naszej wyprawy :
Bombaj-Goa-Varanasi- khadżuraho -Agra-Delhi-Jaipur-Udaipur -Ellora/Ajanta-Bombaj
ODCINEK 1
BOMBAJ – GOA
ODCINEK 2
GOA- VARANASI
ODCINEK 3
VARANASI - KHADŻURAHO
ODCINEK 4
KHADŻURAHO – AGRA
ODCIENK 5
AGRA- DELHI
ODCINEK 6
DELHI – JAIPUR
ODCINEK 7
JAIPUR – UDAIPUR
ODCIENEK 8
UDAIPUR – ELLORA/AJANTA
ODCIENK 9
ELLORA/AJANTA – BOMBAJ

Wylatujemy z Warszawy pod koniec lutego, w okresie w którym większość z nas ma dość szarego, zimnego widoku za oknem. Samolotem dolatujemy do Bombaju co przesądza o losach dalszej podróży. W stolicy stanu Maharashtra zamierzamy zostać tylko jedną noc (w drodze powrotnej zwiedzimy ja całą) i wyruszamy pociągiem na Goa aby przyzwyczaić nasze polskie kości do panującego klimatu. Traf chciał, że w tym okresie hindusi obchodzą święto radości i wiosny Holi w którym będziemy mieli przyjemność uczestniczyć – tym razem w Indiach a nie w Polsce
Na Goa planujemy zobaczyć Pandźim, Old Goa, Arambol, Palolem . Leżąc na plaży, popijając drinki , pakujemy plecaki i pełni optymizmu kierujemy się na północ. Pociągiem zamierzamy przejechać około 2 200 km aby dojechać do Varanasi, miejsca uważanego za jedno z najświętszych miejsc w Indiach, a zarazem jednego z najstarszych miast na świecie.

Opuszczając święte miejsce hindusów, bardziej uduchowieni kierujemy się w następnym etapie na zachód do Khadźuraho – kompleks 25 świątyń z rzeźbami przedstawiającymi sceny miłosnych uniesień. Miejsce wpisane na listę UNESCO.

Następnie udamy się do Agry, gdzie zamierzamy zwiedzić słynny Fort i Tadż Mahal.
Kolejnym punktem na naszej mapie jest stolica Indii – Delhi. Mogli byśmy wiele pisać o tym 14 mln mieście, ale wrażeniami podzielimy się już po powrocie. Na pewno będziemy chcieli odwiedzić Czerwony fort i świątynie lotosu.

Opuszczając to wielo milionowe miasto kierujemy się w stronę stanu Radżastan gdzie chcemy zobaczyć Dźajpur zwany równie różowym miastem.

Kolejnym etapem naszej podróży jest Udajpur, będący „Wenecją wschodu” z dwoma dominującymi zabytkami : City Palace, Lake Palace.

Przedostatnie miejsce to okolice Bombaju a dokładnie Ellora/Ajanta, które stanowią starożytne kompleksy świątynne wpisane na listę UNSCO. Są to wyżłobione w skalach świątynie wyznawców buddyzmu, hinduizmu i dźinizmu.

Na koniec Bombaj - uznawany za stolicę kinematografii indyjskiej.

W powyższym opisie nie uwzględniamy ilości dni na dane miejsce, ponieważ nie mamy zielonego pojęcia co tak na prawdę spotkamy na miejscu. Czy pociągi będą jeździć codziennie na danych trasach, które miejsca będą wymagały więcej czasu, a które będziemy mogli zobaczyć w jeden dzień.
Mamy nadziej, że przywieziemy masę wspaniałych zdjęć oraz wspomnień.
Kasia i Marcin
Wasza ocena: 5.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.