Iława-Kamieniec

Dodano 17 lipca 2013 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25565
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 52,6 km
 • Przewyższenie: 9,57 m
 • Suma podejść: 10,59 m
 • Suma zejść: 12,03 m
 • Data: 1 lipca 2003
 • Lokalizacja: Polska, warmińsko-mazurskie, Iława
137590
Początek trasy
Początek trasy
137591
Zamek w Kamieńcu
Budowa pałacu zakończyła się w 1720 roku. Bardzo szybko, z powodu przepychu, ogromu i parku, przepięknych francuskich ogrodów, przylgnęła nazwa wschodniopruskiego Wersalu. Posiadał dwa skrzydła boczne, z którego jedno urządzone było specjalnie dla króla i jego świty.
137592
Sanktuarium Św.Antoniego
Historia kościoła farnego sięga 1330-1350 roku. Spełniał on rolę bastionu wzmacniającego linię obwarowań miejskich. Górował sylwetką nad miastem. Wybudowano go z funduszy kapituły pomezańskiej i prepozytów kapituły kwidzyńskiej. Początkowo nosił tytuł Św. Rozalii i kiedy należał do katolików słynął z odpustów św. Rozalii.
Kościół został konsekrowany w roku 1350 przez Biskupa Arnolda. Usytuowana asymetrycznie wieża wskazuje, że wzorem dla tego kościoła była katedra kwidzyńska. Kościół ulegał przebudowie, szczególnie strona północna i zachodnia, a wnętrze kościoła straciło zupełnie swój pierwotny wygląd. Najstarszym śladem polichromii gotyckiej jest fresk przedstawiający św. Weronikę z chustą i klęczącego fundatora.
137593
Ścieżka wokół Jeziora Suskiego
Ścieżka wokół Jeziora Suskiego
137594
Dwór z końca XVIII wieku
Dwór z końca XVIII wieku
Opis szlaku: Wyprawę rozpoczynamy w Iławie, na skwerze przy ulicy Niepodległości. Bulwarem Jana Pawła II kierujemy się w stronę ul. Konstytucji 3 Maja, następnie ul. Sienkiewicza. Na rozwidleniu za Iławą skręcamy w kierunku Kwidzyna. Przejeżdżamy przez Szczepkowo. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do wsi Starzykowo, następnie poruszamy się w stronę Januszewa, Brusin i Olbrachtowa. W oddali widać już wieżę kościoła w Kamieńcu. Po zapoznaniu się z miejscowymi atrakcjami wracamy drogą w kierunku Susza. Po zwiedzeniu miasta jedziemy w stronę Iławy. Po drodze Ulnowo, Falknowo, Chełmżyca, niedaleko Szymbark, ponownie Szczepkowo i Iława.

Warto zobaczyć: neobarokowe rzeźby w Iławie, ruiny pobliskiego zamku w Szymbarku, pałac w Januszewie, kościół w Olbrachtowie, kościół i pałac w Kamieńcu, kościół w Suszu, pomniki przyrody i miejsca ciekawe z punktu widzenia archeologii i historii

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Pojezierze Iławskie
Pojezierze Iławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pojezierza Iławskiego obejmuje obszar ograniczony od zachodu Doliną Dolnej Wisły, od wschodu Pojezierzem Mazurskim, na północy Pobrzeżem Gdańskim, a od południa Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim. Na mapie zaznaczono przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
20 lipca 2013 boulinek11 napisał:
Intersujacy opis i zdjecia
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0