category-icon

Hodonin - Valtice 20_07_2023 18:04

78 km
9 h 39 min
684 m

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-07-20
category-icon
78 km
684 m
707 m
Łatwy
9 h 39 min
3.3/6

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Nizina Zahorska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nizina Zahorska

Mapa obejmuje obszar Niziny Zahorskiej w zachodniej Słowacji oraz pójnocne stoki Małych Karpat. Stanowiąca przedłużenie Kotliny Wiedeńskiej jest najdawniej zamieszkanym regionem Słowacji. W miejscowościach regionu znajdują się zabytki z czasów Wielkich Moraw. Obecnie Zahorie zamieszkuje specyficzna grupa etnograficzna zwana Zahorakami, posługująca się własnym dialektem języka słowackiego. Wśród ich przodków znajdują się hutteryci, zwani tu Habanami, którzy osiedlili się na tych terenach w XVI-XVII wieku, przynosząc ze sobą oryginalną kulturę. Największymi miastami regionu są Senica, Malacky, Skalica, Holíč i Stupava.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Okolice Brzecławia i Park Krajobrazowy Pálava
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Brzecławia i Park Krajobrazowy Pálava

Mapa przedstawia fragment południowych Czech, na pograniczu z Austrią i ze Słowacją, na południe od Brna. Obejmuje m.in. posiadające bogatą historię miasto Brzecław, w którym można oglądać ruiny XVI-wiecznego zamku, Obszar Chronionego Krajobrazu Pálava, stanowiący rezerwat biosfery na mokradłach dolnej Dyi, oraz wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO krajobraz kulturowy Lednice-Valtice.  

Rok wydania: 2016 / 2017.

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020