grzybobranie na trasie Olkusz - Krzywopłoty

Dodano 21 listopada 2010 przez Garmin
grzybobranie na trasie Olkusz - Krzywopłoty
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1310
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 46,5 km
 • Przewyższenie: 75,46 m
 • Suma podejść: 529,21 m
 • Suma zejść: 529,69 m
 • Data: 4 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Olkusz
2378
las.png
droga do Pazurka
2379
rydz.png
grzybobranie
2380
pustynia-bledowska-bunkier.png
Pustynia Błędowska
2381
wnętrze bunkra.png
wnętrze bunka - Pustynia Błędowska
2382
zamek w Rabsztynie.png
ruiny zamku w Rabsztynie
2383
kościółek w Rodakach.png
drewniany kościółek św Marka w Rodakach
Zaczynamy trasę w Olkuszu, jedziemy przez miejscowość Górne Sikorka i docieramy do Rabsztyna gdzie znajdują się ruiny zamku wkomponowane w wapienne skały Jury Krakowsko-Częstochowskiej z XIV wieku. Trasa, która odchodzi od podnóża zamku w Rabsztynie łączy się na krótko z szosą, a następnie wiedzie mieszanymi borami. Po obejrzeniu ruin zamku ruszamy na pierwsze grzybobranie w Pazurku – rezerwacie przyrody na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Spacer wiedzie przez lasy i pasmo skalistych wzgórz. Odcinek ten należy do najpiękniejszych na Jurze, i jak w wysokich górach dużo tu podejść i zejść. Po niezbyt szczęśliwych poszukiwaniach grzybów ruszamy w kierunku gminy Klucze przez Jaroszowiec. Tam nad kopalnią znajduje się doskonały punkt widokowy na panoramę jak również na całe Pasmo Niegowonicko – Smoleńskie. To skaliste Pasmo nad Kopalnią wpisane jest do rejestru pomników przyrody Małopolskiego Konserwatora Przyrody. Następnym punktem naszej wycieczki to wieś Rodaki, której najcenniejszym zabytkiem jest drewniany kościółek pod wezwaniem św. Marka. Z najwyższego wzniesienia Świniuszki roztacza się widok na Pustynię Błędowską i ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Kolejny przystanek to Chechło – niewątpliwie największą atrakcją tej miejscowości jest Pustynia Błędowska , która jest największa pustynią w Europie. Ogrom piasku jak i rośliności tworzą przepiękny niespotykany krajobraz. Można tu także zobaczyć pozostalości bunkru z drugiej wojny światowej, a także natrafić na ćwiczenia obecnego wojska. W okolicach Chechła zatrzymujemy się na kolejne grzybobranie – tym razem bardziej owocne. Końcowym etapem trasy jest przejazd przez Kwaśników Górny do Krzywopłotów.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0