Grójec - Pruszków kontrola S7

Dodano 11 maja 2021 przez aplikację Android
Grójec - Pruszków kontrola S7
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

210494
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Samochód
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.6
  • Dystans: 55,0 km
  • Czas trwania: 1 h 33 min
  • Średnia prędkość: 35,11 km/h
  • Przewyższenie: 86,78 m
  • Suma podejść: 229,54 m
  • Suma zejść: 288,7 m
  • Data: 11 maja 2021
  • Lokalizacja: Grójec Słomczyn Tarczyn Pruszków
1185484
Start wyjazd imprezowy
1189278
Ratusz w Grójcu
Ratusz w Grójcu – zabytkowa dawna siedziba władz miejskich w Grójcu, w województwie mazowieckim.
Jest to budowla klasycystyczna wzniesiona w 1821 roku zapewne według projektu architekta Hilarego Szpilowskiego. Ratusz był wielokrotnie remontowany, przed 1939 rokiem został częściowo przebudowany. W latach 60. ubiegłego stulecia został odnowiony.

Budynek posiada dwie kondygnacje, jest częściowo boniowany, kondygnacje oddziela od siebie gzyms kordonowy, a w zakończeniu elewacji gzyms kordonowy. Budowla nakryta jest dachem czterospadowym, wykonanym z blachy, na środku umieszczona jest wieżyczka z półkolistymi oknami oraz tarczami zegarowymi.
Obecnie w budynku ratusza znajduje się Urząd Stanu Cywilnego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz_w_Gr%C3%B3jcu
1189279
Pomnik Żołnierzy Poległych 1939-1945
1189280
Grójec. Pomnik jabłka
Grójeckie złoto
Polska jest największym producentem jabłek w UE i jednym z największych na świecie, a okolice Grójca są najważniejszym polskim regionem uprawy oraz przetwórstwa tego owocu. Tutejsze sady dostarczają ok. 40% krajowej produkcji jabłek. Bardzo szybko rozwija się także przetwórstwo owoców, które od prostej produkcji koncentratu do soku, przekształca się w kierunku produkcji soków mętnych i cydru.

Długa historia uprawy jabłek w regionie spowodowała wykształcenie się naturalnej marki "jabłka grójeckie", której istnienie potwierdzają liczne zapisy duchownych i naukowców.

Jabłka grójeckie zostały wpisane do Rejestru Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych Oznaczeń Geograficznych w 2011 r. Ochroną zostało objętych 27 odmian jabłek w klasie extra i klasie I spełniających minimalne wymagania dotyczące wybarwienia, wielkości, jędrności miąższu, a także uprawianych na ściśle określonym obszarze geograficznym z zachowaniem metodyki Integrowanej Produkcji (IP) lub specyfikacji GLOBALGAP (system zapewnienia bezpieczeństwa żywności dla pierwotnej produkcji rolnej).
1189281
A_Grojec_02
1189282
Pruszków Park Anielin
Park Anielin Wschodni o powierzchni 2,63 ha położony jest pomiędzy ul. B. Prusa i Al. Wojska Polskiego. Obiekt ten stanowi naturalny ciąg terenów zieleni łączący się z Parkiem Potulickich oraz Parkiem Anielin Zachodni. Drzewostan parkowy zróżnicowany pod względem wiekowym, w większości jest w dobrym stanie zdrowotnym. Występuje głównie wzdłuż alejek parkowych oraz na całym terenie pojedynczo lub w kępach.

W latach 2005-2008 zrealizowano modernizację parku polegającą na budowie alejek żwirowych na terenie parku oraz chodników przy ulicach, urządzeniu dwóch placów zabaw (z nawierzchnią bezpieczną), zamontowaniu elementów przeznaczonych do ćwiczeń, ustawianiu elementów małej architektury i oświetlenia oraz wykonaniu projektu zieleni.
1189295
Pałac Teichfelda
Opinie z Google - Slawomir Wojcik / 7 miesięcy temu
Piękny pałac rodziny Teichfeldów, właścicieli fabryki fajansu, która stała w tym kwartale ulic. Jedna z ostatnich pamiątek pruszkowskiego przemysłu, bez którego w ogóle nie byłoby tego miasta. Można by się spodziewać, że miasto tak ubogie w zabytki będzie bardziej dbało o te nieliczne pamiątki, które mu jeszcze zostały.
W takim miejscu mogłoby powstać muzeum pruszkowskiego przemysłu, w którym prezentowane byłyby wszystkie wyroby pruszkowskich fabryk - nie wyłączając nawet armat Boforsa, które odegrały swoją skromną rolę w kampanii wrześniowej 1939 roku.
Tymczasem ten świadek początków miasta popada w ruinę.
Grójec - Pruszków kontrola S7
Krótki wyjazd połączony ze zwiedzaniem Rynku w Grójcu. Pomimo twierdzeń, że Grójec to zaniedbane miasto, pozwolimy sobie nie zgodzić się z tą opinią. Dla niektórych jak nie będzie szkła stali i wieżowców to zaniedbanie. Inni myślą, że trzeba zachowywać nasze miasteczka z tą tz warstwą historyczną. To jest atrakcyjne, że każda mieścina ma swoją historię. Dobra zmiana nie polega na tym, że nastawia się nowych baraków rodem z PRL-u tylko na indywidualnym podejściu do substancji miejskiej. Oczywiście, że sprawy socjalne mieszkańców są ważne, ale nie wolno zgubić tożsamości lokalnej w imię nowoczesności.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.