Grodowiec - Jakubów - Grodowiec

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8992
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.8
 • Dystans: 41,9 km
 • Przewyższenie: 135,78 m
 • Suma podejść: 569,21 m
 • Suma zejść: 569,22 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Grodowiec
63116
30631283033095
Pętla Grodowiec-Jakubów-Grodowiec
Długość trasy – 42 km.
Wycieczkę rozpoczynamy z wysokości 130 m n.p.m. przy kościele św. Jana Chrzciciela w Grodowcu (dawniej Wysoka Cerekiew). Kościół jest to wspaniale położony; na wzgórzu. Widoczny jest na wiele kilometrów. Warto przed wycieczką, chodząc wokół kościoła, obejrzeć wspaniałą panoramę rozciągającą się wokół kościoła. Rozpoczynamy efektownym zjazdem na zachód do wsi o nazwie Stara Rzeka, gdzie osiągamy najniższy punkt wycieczki – 88 m n.p.m. Dalej jedziemy na zachód do Bieńkowa, w którym spotykamy szlak niebieski pieszy. Szlak ten biegnie teraz lasem, często zakręcając. W pewnym momencie dołącza się szlak czerwony. Przy rezerwacie „Uroczysko Obiszów” szlaki się rozdzielają i biegną równolegle. Można wybrać szlak niebieski, który biegnie efektownie przez „Uroczysko”. Po opuszczeniu rezerwatu szlak niebieski ostro skręca na północny-wschód (w prawo). My jednak kierujemy się w przeciwnym kierunku i wnet wjeżdżamy ponownie na szlak czerwony, którym docieramy do szosy, którą przeskakujemy w poprzek i dojeżdżamy do Kurowa Małego. Jedziemy asfaltem, potem lasem w pewnym momencie osiągając najwyższy punkt trasy – 224 m n.p.m. Ponownie drogą asfaltową dojeżdżamy do Jerzmanowej, za którą przekraczamy ruchliwą szosę łączącą Głogów z Polkowicami. Docieramy do Maniowa, za którym wjeżdżamy w las. Potem łąkami docieramy do Jakubowa (203 m n.p.m.). W tej małej wsi znajduje się wspaniały kościół pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła Starszego. Msze święte odprawiane tutaj są w niedziele o godz. 12:00. To od Jakubowa, za sprawą proboszcza Stanisława Czerwińskiego i Henryka Karasia, rozpoczął się proces odtwarzania średniowiecznych szlaków pielgrzymkowych do Santiago de Compostela w Portugalii. Od Jakubowa do Santiago de Compostela jest 3300 kilometrów. Powrót do Grodowca pokonujemy szlakiem świętego Jakuba. Szlak jest dobrze oznakowany specjalnymi tabliczkami, a dodatkowo malowane są na drzewach i słupach zwykłe żółte strzałki. Mijamy szyb o nazwie „Jakub” kopalni miedzi i zagłębiamy się w las. Przez wiele kilometrów nie wjeżdżamy do żadnej wsi. Potem są Golewice i znowu, aż do Żukowa, tylko las. Z Żukowa widzimy już kościół w Grodowcu. Wspaniały widok. Po 42 kilometrach zamykamy pętlę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
04tomi
29 sierpnia 2016 04tomi napisał:
spoko. czasami już zarośnięta :)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.