category-icon

GREEN VELO NIELISZ - HUTA KRZESZOWSKA

73 km
9 h 2 min
278 m
Polska, lubelskie, Nielisz, powiat zamojski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-07-22
Polska, lubelskie, Nielisz, powiat zamojski
category-icon
73 km
278 m
298 m
Średni
9 h 2 min
4.4/6
Siódmy dzień jazdy po green velo to trasa Nielisz-Huta Krzeszowska i dalsze podziwianie Polski Wschodniej. Pierwszy cel tego dnia to Szczebrzeszyn i odwiedzenie słynnego Chrząszcza :) Jest stoi na rynku, choć spodziewaliśmy się czegoś większego :) Dalej kierujemy się do Zwierzyńca gdzie koniecznie należy odwiedzić Browar Zwierzyniec i spróbować lokalnego trunku. Za Zwierzyńcem czeka nas bodajże 3 podjazdy ale też dużo fajnych zjazdów nawet 8 % :) Dalej przez Biłgoraj kierujemy się na nocleg do Huty Krzeszowskiej gdzie znajduje się prowadzony przez Pana Wieśka i jego żonę MPR. Miejsce niesamowite, a sam właściciel to człowiek z pasją. można podziwiać obrazy namalowane przez Pana Wiesława, bo to plastyk :) Ale również pooglądać mnóstwo ciekawych rzeczy zebranych przez lata przez właścicieli. Cudne miejsce na Roztoczu, gdzie będziemy się starać wrócić :) Pokój dla 4 osób na podwójnych łóżkach kosztował nas po 25 zł za osobę. POLECAMY!!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Roztocze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Roztocze

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej atrakcyjności turystycznej, m.in. Zamość, Józefów, Tomaszów Lubelski. Mapa Roztocza przedstawia szlaki, zabytki, informacje ważne dla turystów. Rok wydania 2023

Rowerem po Roztoczu
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rowerem po Roztoczu

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo przyrodnicze. Mapa "Rowerem po Roztoczu" powstała przy współpracy gmin z tego obszaru: Zwierzyniec, Krasnobród, Józefów, Susiec, Tomaszów Lubelski, Narol, Horyniec Zdrój, Bełżec, Lubycza Królewska i Cieszanów. 

Zapraszamy na rowerową podróż przez ten niezwykły zakątek, do zwiedzania atrakcji i odkrywania tajemnic Roztocza!