Gravel Kórnicki Pierścień Rowerowy 55km

Dodano 16 lipca 2021 przez plik GPX
Gravel Kórnicki Pierścień Rowerowy 55km
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

219937
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 55,0 km
 • Przewyższenie: 36 m
 • Suma podejść: 284,2 m
 • Suma zejść: 284,2 m
 • Lokalizacja: Kórnik
1243422
IMG_6664_logo-1024x447
1243423
Ring-1024x438
1243687
FOCUS-Atlas-2021-Einzeltest-Bike-Review-GF-WEB-038
Start / meta: Kórnik, Pl. Niepodległości.

Długość: 55 km.

Stosunek teren / asfalt: 52% (29km/26km).

Stopień trudności: niski
Zwany też czasami “Ringiem”… jedyna trasa rowerowa, jaką znajdziecie się na stronie internetowej Gminy Kórnik. Wytyczona przed laty przez kilku zapaleńców, własnym sumptem oznakowana i rozpropagowana (wśród “ojców założycieli” szlaku był nasz KBR-owicz, Jędrzej). Stare oznaczenia (widoczne na zdjęciu powyżej) zachowały się… mniej więcej w 30%… w pozostałym zakresie, no cóż, bez śladu w nawigacji nie dacie rady jej przejechać (no, chyba, że znacie przebieg).
Początek trasy to Plac Niepodległości (czyli ten niby rynek pisany z małej litery ???? ). Wyjazd z Kórnika (i powrót ul. Średzką), zaraz za wiaduktem nad S11 zjeżdżamy w prawo w kierunku alei drzew stanowiących pomnik przyrody. Do Trzebisławek jedziemy przyzwoitą drogą gruntową, potem wyjeżdzamy na asfalt i w ten sposób docieramy aż do Koszut. W centrum wsi, tuż obok kościoła zabytkowy XVIII-stowieczny dwór z ciekawą kolekcją starych pamiątek po czasach, które już minęły. Warto wejść, jeśli jest otwarte, a Wam nie śpieszy się zbytnio.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.