granią Niskich Tatr

Dodano 14 września 2012 przez rysowanie
granią Niskich Tatr
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

14060
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

84894
Telgart
Telgart
84895
Kralova Hola
Na szczycie znajduje się wielka antena z budynkiem, w którym jest otwarty przedsionek i możliwość przenocowania w nim. Za darmo :)
84896
Utulna Andrejcova
Zadbana chatka, przytulna i cieplutka.
84897
sedlo Certovica
sedlo Certovica
84898
utulna Ramza
kolejna przytulna i darmowa chata
84899
Jasna
Jasna
84900
Kamenna Chata
Kamenna Chata
84901
Chata Stefanika
Chata Stefanika
84902
Bociańskie sedlo
opcja noclegu lub komfortowego odpoczynku, niestety brak źródełka w okolicy
84915
Obraz 100
Granią Niskich Tatr - czyli lekki zapach wybornego słowackiego piwa i wspaniałych, niezadeptanych jeszcze gór.
Szczególnego klimatu trasie nadaje możliwość spania w tzw. utulnych - zadbanych chatkach na naszej trasie. Niestety nie dotarłam do trzeciej z nich - znajduje się ona na sedlu Durkowej. Pozwala to, przy dobrym rozplanowaniu podróży nie dźwigać namiotu. Należy się liczyć z tym, że idąc cały czas grania nie spotkamy żadnego sklepu spożywczego, a jedyna 2 schroniska znajdują się jedynie w okolicy Dumbiera i Chopoka (na Chopoku polecam smażony ser, buchtę na parze i herbatke ziołową:).
Pomiędzy utulna Andrejcovą, a Ramżą znajduje się najmniej ciekawy, a wręcz przygnębiający odcinek trasy - napotykamy się tutaj na mnóstwo zwalonych drzew - ciężkich do przejścia i "psujących" widoki.
Polecam przez całą ciepłą część roku, choć akurat mnie się trafiła iście jesienna pogoda - 3 dni zamiast pięknych widoków było bujanie w obłokach:).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatry Niżne
Tatry Niżne - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Niżne Tatry obejmuje swoim zasięgiem cały łańcuch górski Tatr Niżnych. Rozległe pasmo obfituje w przepiękne panoramy, do odwiedzin zachęca coraz lepsza infrastruktura i stosunkowo mała liczba turystów. Rok wydania 2019 ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Słowacki Raj
Słowacki Raj - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

To pierwsza mapa tego terenu wydana przez polskie wydawnictwo. Mapa przedstawia cały Słowacki Raj oraz jego okolice. Zawiera także opis turystyczno-krajoznawczy oraz mapę okolic pozwalającą na dotarcie do Spiskiego Zamku, Spiskiej Kapituły i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
10 października 2012 boulinek11 napisał:
Ciekawa trasa, nawet mozna ja podzielic na kilka, krotszych
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.