Góry Wałbrzyskie - wiosenny rajd pieszy

Dodano 18 marca 2019 przez rysowanie
Góry Wałbrzyskie - wiosenny rajd pieszy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

142428
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 13,1 km
 • Przewyższenie: 387,12 m
 • Suma podejść: 635,85 m
 • Suma zejść: 564,93 m
 • Data: 23 marca 2019
 • Lokalizacja: Jedlina-Zdrój
806133
Teren Active przy ul. Kłodzkiej
Teren Active przy ul. Kłodzkiej to miejsce aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu skatepark, pumptruck, boiska do gry w piłkę nożną, bieżnię, boiska do gry w petanque, ścieżkę pieszo-rowerową, plac zabaw, duży parking, wygodne leżaki przy zalewie z widokiem na Góry Wałbrzyskie.
806134
Wieża widokowa na Borowej
Góra Borowa - 853 m n.p.m. to najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich. Znajduje się tu 16-metrowa wieża widokowa z której zobaczymy panoramę Wałbrzycha, Jedliny-Zdroju.
806135
Meta
Kamieniołom przy ul. Wałbrzyskiej z miejscem na ognisko i placem zabaw dla dzieci
806136
Punkt widokowy
806142
Punkt widokowy na Jałowcu
Z Jałowca rozpościera się piękny widok na Jedlinę-Zdrój.
806143
Kościół przy ul. Kłodzkiej
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Trójcy Świętej w Jedlinie-Zdroju. Znajduje się w dzielnicy Kamieńsk.
806151
Park Aktywności Czarodziejska Góra
Park linowy to miejsce wspaniałej zabawy dla całej rodziny, niezapomnianych wrażeń dostarczy zjazd na torze saneczkowym i wspinaczka na wieżę z trzema poziomami trudności.
Trasa rozpoczyna się z terenu Active przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Następnie kierujemy się w stronę dzielnicy Glinica by dotrzeć do szlaku prowadzącego na punkt widokowy z Góry Jałowiec. Szczytami Gór Wałbrzyskich zmierzamy w stronę najwyższego szczytu, którym jest Góra Borowa (863 m n.p.m.) wraz z 16 metrową wieżą widokową z przepiękną panoramą. Ze szczytu zmierzamy w stronę Przełęczy Koziej by na rozwidleniu dróg skierować się w stronę ulicy Pokrzywianka. Z dzielnicy Kamieńsk, skręcamy przy Kościele (ul. Kłodzka) na polną ścieżkę prowadzącą do dzielnicy Glinica. Następnie przed terenem Active wchodzimy w las do punktu widokowego i w górę w stronę Kamieniołomu obok Parku Aktywności Czarodziejska Góra.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Wałbrzyskie i Góry Kamienne
Góry Wałbrzyskie i Góry Kamienne - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne i Adszprasko-Teplickie Skały po czeskiej stronie. Na mapie są wszystkie elementy potrzebne turyście do poruszania się w tym ciekawym terenie. Podane odległości i czasy przejść pomogą zaplanować...

Mapa Broumowskie Ściany i Adršpašskoteplické skály
Broumowskie Ściany i Adršpašskoteplické skály - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje bardzo atrakcyjną turystycznie czeską część Gór Stołowych. Podobnie jak w polskiej części masywu, także ten region obfituje w przeróżne ciekawe formacje skalne. Ciekawym szczytem Broumowskich Ścian jest leżąca nieopodal...

Mapa Mapa tras Strefy MTB Sudety
Mapa tras Strefy MTB Sudety - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia zbiór 26 górskich tras Strefy MTB Sudety, w tym tras singletrack, enduro i torów pumptrack, wiodących po terenach Gór Sowich, Suchych oraz Kamiennych. Dodatkowo na mapie zaznaczono punkty dostępu do tras Strefy, serwisy i myjnie...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0