Góry Orlickie z Ryjkiem i Feniksem

Dodano 13 czerwca 2013 przez Garmin
Góry Orlickie z Ryjkiem i Feniksem
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

23369
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.8
 • Dystans: 155 km
 • Czas trwania: 13 h 34 min
 • Średnia prędkość: 11,39 km/h
 • Przewyższenie: 667,18 m
 • Suma podejść: 2 550,79 m
 • Suma zejść: 2 545,87 m
 • Data: 12 czerwca 2013
 • Lokalizacja: Stronie Śląskie
114268
LAP001
LAP001
114269
widok z okolic Chaty Adama
114270
Widok z Kamieńczyka
114271
Ryjek z Feniksem zastanawiają się nad dalszym przebiegiem trasy
114272
czy ta rybka nadaje się do konsumpcji
114273
widok z zapory Pastviny
114274
Feniks przed szturmem na pancerny schron
114275
Ryjek oczywiście twierdzi ,że tu jest cyklotrasa
114276
widok z wieży Anensky Vrch
114277
Zemska Brana, tu też wg Ryjka jest cyklotrasa
114278
takich widoków na trasie nie brakuje
114279
w drodze powrotnej do domu
114280
do domku już kawałeczek
114281
widok z wiezy
114282
cudny powrót do domu
Propozycja jak zwykle wyszła od Ryjka . Przejedźmy Góry Orlickie z Pastvin aż pod Velką Destną . Spotkanie w Bystrzycy Kłodzkiej na rynku. Ruszam trochę po godzinie 8 . Przede mną podjazd pod Przełęcz Puchaczówka a potem zjazd do Bystrzycy Kłodzkiej. Na rynku czekają już na mnie moi znajomi.
Jedziemy w kierunku Długopola Zdroju. Tutaj w parku koło pijalni zatrzymujemy się na chwilę aby napełnić bidony woda mineralną ze źródła. W międzyczasie dołącza do nas Ryszard , który jak się okazuje jest znajomym Ryjka . We czwórkę jedziemy do Kamieńczyka , potem na podjazd i przejście graniczne Kamieńczyk Maldkov. Trochę powyżej tego przejścia zatrzymujemy w „schronisku „ aby przed dalszą drogą uzupełnić płyny. Ryszard na swoim szosowym rowerku wybiera asfalt a Ryjek prowadzi nas cyklotrasą , która chyba zaznaczona jest tylko na szczegółowych mapach sztabowych . Ryjek jednak zna tę trasę i po przebiciu się przez wysokie trawy i mokradła dostajemy się na trochę lepszą trasą i dość szybko lądujemy w Pastvinach . Kiedyś ze względu na zaporę i sztuczny zalew to miejsce tętniło życiem. Dziś jest chyba lekko zapomniane . Z trudem udaje się nam znaleźć lepiej zaopatrzony sklep spożywczy. Nie decydujemy się na jakiś posiłek w tej miejscowości , ruszamy do górskiego pensjonatu gdzie zamierzamy chwile odpocząć . Pod drodze przebijamy się przez Zemską Branę i przełom Orlicy . To trudny ale jednak piękny i warty odwiedzenia zakątek.
Pensjonat w którym się zatrzymujemy okazuje się jednak niezbyt gościny . Można jedynie czegoś się napić a pani za bufetem robi wrażenie obrażonej . Korzystamy z własnych zapasów i lekko zniesmaczeni ruszamy w dalszą drogę . Droga , głównie asfaltowe ścieżki leśne pną się w górę a potem szczytowym szlakiem falują pośród betonowych bunkrów.
Odwiedzamy po drodze Annesky Vrch z wieżą widokową i ruszamy dalej.
Dzień jest piękny ale czas leci szybko , na jednym z rozjazdów podejmujemy decyzję o zjeździe w kierunku Mostowic . Tutaj się żegnamy . Jest godzina prawie 19 a ja na liczniku mam 100 km i jeszcze jakieś 50 przed sobą . Lubię trasę w stronę Bystrzycy Kłodzkiej i przy zachodzącym słoneczku docieram dość szybko do Bystrzycy Kłodzkiej. Trasa do Stronia Śląskiego w ostatnim odcinku odbywa się już prawie po ciemku. Na dodatek robi się przeraźliwie zimno i przechodzę jakieś krótkotrwałe kryzysy . Przed 22 docieram do domu . Na liczniku 154 km , przewyższenia na poziome 2600 m…..to był fajny dzień.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Mapa Góry Bardzkie i okolice
Góry Bardzkie i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie w Sudetach Środkowych, a także dodatkowo część Gór Sowich i Gór Złotych. Zasięg mapy wyznaczają: Ząbkowice Śląskie na północy, Ołdrzychowice Kłodzkie i Złoty Stok na południu, Wolibórz na...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
8 marca 2015 JJ_Active napisał:
Super:)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.