Góry Ognia - samotne przejście łańcucha Zagros

Dodano 7 lipca 2014 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa

Kod trasy

45032
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
  • Stopień trudności: Trudny
  • Gwiazdki:  1.4
  • Dystans: 2119 km
  • Data: 1 września 2014
  • Lokalizacja: Tebriz
W ostatnich dniach sierpnia rozpoczyna się wyprawa, której celem jest przejście przez niemal całe terytorium Iranu. Jej samotny uczestnik, Łukasz Supergan, postanowił odnaleźć i opisać mało znane ludy pasterskich nomadów, zamieszkujących Góry Zagros w zachodnim Iranie. Jego wędrówka oznacza około 90 dni marszu, w większości przez tereny pustynne. Jeśli się powiedzie, będzie to prawdopodobnie pierwsze przejście tych gór.

Zagroz to góry w zachodnim Iranie ciągnące się przez całą długość tego kraju. Jest najbardziej rozległym obszarem gór pomiędzy Karpatami i Alpami w Europie, a Hindukuszem w Afganistanie i Pakistanie. Celem wyprawy jest samotne, dokonane bez wsparcia, piesze przejście wzdłuż łańcucha Gór Zagros na dystansie około 2300 km, głównie w terenie pustynnym.

Początek tej drogi to północne rubieże Iranu, w pobliżu granicy z Armenią i Turcją. Koniec – wybrzeże Oceanu Indyjskiego. Po drodze – potężne obszary pustynnych i półpustynnych gór, brak wody, dróg i ścieżek, brak ludzi, temperatury sięgające 50 stopni Celsjusza, brak schronienia przed słońcem i wiatrem. A także szczyty, w wielu miejscach przekraczające wysokość 4000 m. Prawdopodobnie nie miała miejsca wyprawa, mająca pokonać te góry w całości. Planowane przejście ma szansę zostać pierwszym w historii.

www.lukaszsupergan.com
Trasę poleca
PolakPotrafi.pl
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta