GÓRKI WOKÓŁ JEZIORA SREBRNEGO

Dodano 25 maja 2021 przez plik GPX
GÓRKI WOKÓŁ JEZIORA SREBRNEGO
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

212452
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.1
 • Dystans: 47,4 km
 • Przewyższenie: 37,25 m
 • Suma podejść: 148,69 m
 • Suma zejść: 148,22 m
 • Data: 24 kwietnia 2021
 • Lokalizacja: Turawa
1197630
Kuznia-w-Siodelku-Wokol-Opola-1
Widok na elektrownie
1197631
Kuznia-w-Siodelku-Trasa-rowerowa-Nad-Jezioro-Srednie-2
Trasy ciąg dalszy
1197632
Kuznia-w-Siodelku-Trasa-rowerowa-Nad-Jezioro-Srednie-4
Wjazd do lasu
1197633
Kuznia-w-Siodelku-Trasa-rowerowa-Nad-Jezioro-Srednie-1
Łabędź
1197634
Kuznia-w-Siodelku-Wokol-Opola-3
Widok w stronę Chabrów
1197635
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa - Gorki nad jeziorem srebrnym 3
Las
1197636
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa - Gorki nad jeziorem srebrnym 2
Jezioro Turawskie
1197637
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa - Gorki nad jeziorem srebrnym 1
Trasy zjazdowe
Kuzniawsiodelku.pl zaprasza

Wycieczka rowerowa Górki wokół Jeziora Srebrnego. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda. Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia. Kawałek dalej w oddali widzimy elektrownie.
Kawałek dalej widzimy po prawej jeziorko.
Pokonujemy skrzyżowanie prosto i jedziemy prosto. Pokonujemy mostek i wjeżdżamy do Kępy. Droga główna prowadzi w lewo. My jedziemy w prosto w ul. Zawadzką. Po lewej mamy osiedle domków jednorodzinnych przed nami jeziorka.
W ich stronę podążamy. Droga szutrowa skręca w prawo, my też.
Wjeżdżamy do Zawady gdzie na skrzyżowaniu z drogą 45 jedziemy prosto. (nie jest łatwo bo ruch duży). Ulicą Brzegową podążamy do końca i skręcamy w mocno lewo na most. Zaraz za mostem w prawo w ul. Wodociągową.
Teraz kolejne kilometry cały czas prosto aż do wałów Jeziora Turawskiego. Po drodze mijamy tory kolejowe i punkty odpoczynku gdzie możemy zdobyć troszkę wiedzy z przyrody.
Wyjeżdżamy z lasu na asfalt gdzie skręcamy w lewo (druga opcja można jechać wałem zbiornika).
Cały czas kręcimy przed siebie, pokonujemy między innymi śluzę. Po łuku w lewo. Docieramy do drogi asfaltowej. Skręcamy w lewo i zaraz w prawo w ścieżkę szutrową prowadzącą pomiędzy domkami jednorodzinnymi. Teraz w prawo w Lipową, prosto aż do skrzyżowania z Modrzewiową gdzie skręcamy w lewo. Cały czas prosto. Mijamy domki i wjeżdżamy do lasu. Ścieżką leśną docieramy do kolejnego odcinka asfaltowego gdzie skręcamy w prawo. Kawałek prosto i znowu w prawo. Docieramy do jeziora Srebrnego. Górki do których chcemy dotrzeć znajdują się po drugiej stronie jeziorka, więc z plaży jedziemy w lewo. Po prawej stronie mamy wodę. Docieramy do celu Naszej wyprawy – Górki wokół Jeziora Srebrnego.

Trasy można pokonać na różne sposoby. Nie ma jednej ścieżki idealnej aby pojeździć po tych górkach. Wracamy w stronę plaży pokonując kolejne górki. Z plaży jedziemy prosto do asfaltu i w lewo. Pedałujemy przed siebie do samej miejscowości. Pokonujemy most nad Małą Panwią. Główna droga łukiem prowadzi w prawo. My w lewo (w ul. Ogrodową), w stronę jeziora Turawskiego, które widać w oddali. Docieramy do podnóża wału gdzie skręcamy w prawo. Kolejne km kręcimy prosto. Gdy dotrzemy do granicy lasu szukamy pierwszej drogi w prawo. Teraz ona Nam towarzyszy przez najbliższe km.
Pokonujemy przejazd przez tory kolejowe. Pojawia się cywilizacja i pierwsze domostwa. Jesteśmy na skrzyżowaniu na którym byliśmy jadąc w stronę jeziora Srebrnego. Skręcamy w prawo. Później w lewo na most. Z mostu jedziemy prosto, Następnie w prawo w Orzechową. Drogą wśród pól i lasów jedziemy najbliższe km. W lesie skręcamy w lewo, później w prawo. Pokonujemy most, przed sobą widzimy centrum handlowe. Skręcamy w lewo. Kolejny mostek i zaraz za nim w prawo. Docieramy do skrzyżowania koło torów kolejowych. Skręcamy w prawo. Przejeżdżamy pod obwodnicą i drogą szutrową kręcimy przed siebie. Ulicą Wygonową dojeżdżamy do ronda z Al. Witosa. Teraz przemieszczać się będziemy ścieżką rowerową. Jedziemy w lewo. Na krzyżówce z Al. Solidarności skręcamy w prawo. Pierwsze ronda pokonujemy prosto. Drugie rondo w lewo. Na kolejnym w prawo. Prosto aż do skrzyżowania koło stacji paliw, gdzie skręcamy w lewo. Po prawej stronie mamy działki. Wjeżdżamy łukiem w prawo na most. Zjeżdżamy z niego. Pokonujemy przejazd dla rowerów na ul Ozimskiej skręcamy w prawo. Teraz ścieżką cały czas przed siebie aż do Placu Wolności, gdzie skręcamy w prawo. Docieramy do miejsca startu wycieczki.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Kraina Dinozaurów
Kraina Dinozaurów - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto...

Mapa Opole
Opole - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.