Góra Trzech Krzyży w Witoszynie

Dodano 3 maja 2020 przez rysowanie
Góra Trzech Krzyży w Witoszynie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

170627
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

971520
Wylot wąwozu Toboła
Tu zaczynamy naszą trasę
971521
Wejście do wąwozu na Sarana
Za dwoma siedliskami i sadem wiśniowym
971522
W wąwozie
971523
Odnoga Stefanowe
Kaczeńce
971524
wykroty
971525
Stefanowe
971526
Wyjście z odnogi Stefanowe
971527
Krzyż przydrożny
971528
Krzyż przydrożny
971529
Wjazd do Winnicy Rzeczyca
971530
Opuszczone siedlisko
971531
Kapliczka przydrożna
"Na cześć Panu Bogu" Fundatorzy: Michał i Marianna Saranowie
971532
Żeremia na Bystrej
971533
Krzyż przydrożny
Tu wejście na Górę Trzech Krzyży w Witoszynie
971534
Góra Trzech Krzyży w Witoszynie
Widok stąd fantastyczny!
971535
Aquapark w budowie
Witoszyn
971536
Wejście do wąwozu
971537
Ruiny papierni Czartoryskich
Trasa: Skowieszynek - Rzeczyca - Witoszyn - Celejów - Wierzchowniów - Węgierzec - Skowieszynek
Start: wylot wąwozu Toboła. Skręcamy w prawo i dochodzimy do szosy asfaltowej. Skręcamy w lewo i dochodzimy do I skrzyżowania z drogą polną. Skręcamy w prawo, mijamy dwa siedliska - za sadem wiśniowym skręcamy w II odnogę wąwozu. Schodzimy w dół i skręcamy w lewo. Idziemy najpierw prostą ścieżką, potem drogę zagradzają wykroty. Idziemy wzdłuż wodomczy. Kiedy po prawo pojawia się duża jasna odnoga - skręcamy i wychodzimy na pola. Skręcamy w lewo. Dochodzimy do drogi i znów skręcamy w lewo. Mijamy polny krzyż. Tą drogą dochodzimy do drogi asfaltowej w Rzeczycy. U jej wylotu stoi kamienny krzyż przydrożny fundowany przez rodzinę Saranów. Znów skręcamy w lewo. Idziemy asfaltem wzdłuż Bystrej nad którą rośnie las łęgowy. Można zauważyć tam żeremia bobrów. Dochodzimy do Witoszyna i rozlewiska przygotowanego pod aquapark. Idziemy do zakrętu z metalowym krzyżem. Skręcamy pod wysoką górę z trzema krzyżami. Mijamy górę i idziemy drogą za krzyżami. Kiedy droga dołącza do kolejnej drogi polnej trzymamy się lewej strony. Kolejne połączenie - trzeba skręcić ostro w prawo. Mijamy szeroką drogę szutrową skręcającą w prawo i za domem schodzimy w szeroki wlot wąwozu, który wychodzi na pomnik powstańców styczniowych w Celejowie. Skręcamy w lewo i idziemy wzdłuż ściany lasu z lewej strony, a wkrótce i rzeki Bystrej.z prawej strony. Polna droga - zielony Szlak Niepodległościowy wyraźnie oznaczony doprowadza nas do Wierzchoniowa i głównej drogi lubelskiej. Skręcamy w lewo, mijamy zakręt i przed kaplicą skręcamy w lewo. Idziemy wzdłuż ogrodzenia w las. Wkrótce wchodzimy w głębocznicę, która wyprowadza nas na wierzchowinę. Niedługo dochodzimy do ujęcia wody na Węgiercu. Dochodzimy do drogi asfaltowej. Idziemy prosto. Do końca tak jak prowadzi droga asfaltowa. Gdzie zaparkowaliśmy auto?

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.