Góra Św. Anny

Dodano 19 kwietnia 2021 przez plik GPX
Góra Św. Anny
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

207481
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 73,4 km
 • Przewyższenie: 236 m
 • Suma podejść: 398,7 m
 • Suma zejść: 396,23 m
 • Data: 20 września 2020
 • Lokalizacja: Opole
1168855
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Gora Sw Anny 4
Ucieczka przed deszczem
1168856
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Gora Sw Anny 1
Ucieczka przed deszczem
1168857
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Gora Sw Anny 2
Ucieczka przed deszczem
1168858
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Gora Sw Anny 3
Ucieczka przed deszczem
Góra Świętej Anny cel kolejnej wycieczki rowerowej. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się ul. Krakowską w stronę Dworca Kolejowego. Na rondzie na Placu Wolności skręcamy w lewo w ulice Ozimską, którą podążamy cały czas prosto. Kawałek za stacją paliw po prawej stronie skręcamy na skrzyżowaniu w prawo w ul. Tysiąclecia.
Później w prawo w Grudzicką i znowu cały czas prosto. Przejeżdżamy przejazd kolejowy i ulicą Morcinka, która prowadzi pośród domków jednorodzinnych docieramy do skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo w ulicę Strzelecką. Na pierwszym skrzyżowaniu w prawo w stronę dzielnicy Malina. Kawałek jedziemy ulicą Groszowicka. Na rozwidleniu skręcamy mocno w lewo w Podlesie.

Najbliższe km pokonujemy tą drogą. Po drodze mijamy stawy Malina. Z Olimpijczyków skręcamy znowu w lewo w Teligi. Wyjeżdżając z lewego zakrętu skręcamy w prawo w Gagarina. Pedałujemy przed siebie, przez pola docieramy do lasu, gdzie musimy pokonać tory kolejowe. (NALEŻY ZACHOWAĆ DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ) Za torami kolejowymi skręcamy w lewo. (Nie jest trudno trafić, ponieważ przemieszczamy się szlakiem Św. Jakuba, który oznaczony jest żółtą muszlą na niebieskim tle).
Cały czas prostą tym leśnym duktem. Trasa przyjemna pośród drzew. Z lasu wyjeżdżamy w okolicach boiska w Kosorowicach. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą główną, gdzie musimy jechać po lekkim łuku prosto. (Znak wskazuje kierunek na Kamień Śląski). Teraz drogą asfaltową podążamy cały czas prosto aż dotrzemy do pierwszego skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo w stronę Kamienia Śląskiego. Wjeżdżamy do centrum miejscowości, gdzie z ulicy Adama Mickiewicza skręcamy w prawo, w Plac Myśliwca. Na wysokości jeziorka skręcamy w lewo w Bronisławy. Do końca i w prawo w 1 maja, później w lewo w stronę lotniska i toru Silesia. Przemieszczając się tym odcinkiem trzeba uważać na piłeczki golfowe ponieważ przemieszczamy się wzdłuż pola golfowego. Mijamy bramę wjazdowo na tor po prawej stronie a my prosto. Z drogi asfaltowej zjeżdżamy na szutrową. Pojawiają się domki jednorodzinne. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo (ul. Wiejska). Docieramy do drogi 409 gdzie skręcamy w lewo, następnie w prawo. Trafiamy do Ligoty Dolnej. Na skrzyżowaniu z mapą z trasami rowerowymi skręcamy w lewo. Ten odcinek troszkę wymagający ponieważ są kamienie i jedziemy w górę. Mijamy pola, wjeżdżamy w las. Po drodze mijamy rezerwaty przyrody, ławeczki gdzie można zatrzymać się, odpocząć lub zwiedzić kawałek lasu. Wyjeżdżamy na górę. Widzimy dużą wieżę nadawczą. Przemieszczamy się asfaltem wzdłuż autostrady.
Dojeżdżamy do ul. Strzeleckiej i skręcamy w prawo. Teraz prosto do celu naszej wycieczki Góra Świętej Anny przed Nami. Miejsc do odwiedzenia jest sporo. Wrócić można tą samą trasą. Myśmy wybrali inną. Zjechaliśmy do końca ul. Wolności. Wjechaliśmy do lasu gdzie ścieżką dotarliśmy do MOP Góra Świętej Anny. Mostem przejeżdżamy na drugą stronę autostrady i jesteśmy na drodze, którą dzisiaj już pokonaliśmy. Jedziemy Niebieskim szlakiem. Na skrzyżowaniu w lesie skręcamy w lewo na most nad autostradą. (szlak czerwony / czarny ale słabo oznakowany). Teraz trudniejszy odcinek bo trasa jest miejscami stroma w dół po kamieniach. Wjeżdżamy do wioski Oleszka. Na rozwidleniu skręcamy w prawo i kawałek dalej znowu w prawo. Wyjeżdżamy w wioski i jedziemy w stronę autostrady. Obracając się do tyłu mamy piękne widok na góry.

Warto się zatrzymać i popatrzeć. Przejeżdżamy pod autostradą. Kawałek dalej po prawej mamy dawny kamieniołom. Wjeżdżamy do Ligoty Dolnej. Jesteśmy na skrzyżowaniu z mapą gdzie skręcaliśmy w lewo w kamienistą drogę pod górę. Wracamy do samego Opola tą samą drogą. (Szlak Niebieski) W dzielnicy Malina jedziemy ul. Teligii jednak nie skręcamy tym razem w prawo w Olimpijczyków tylko pedałujemy prosto. Pokonujemy przejazd kolejowy i cały czas główną drogą. Wjeżdżamy pod wiadukt. Z Traugutta skręcamy w lewo i zaraz w prawo i znowu w prawo w Oświęcimską. Docieramy do rozwidlenia. Główna droga prowadzi w prawo. My skręcamy w lewo w ul. Buhla. Koło Kościoła skręcamy w lewo w ul. Augustyna. Drogą wśród domków docieramy do pól nad Odrą. Na rozwidleniu w prawo. Mijamy wysypisko śmieci. Wjeżdżamy pod górkę ul. Podmiejską. Na górze skręcamy w lewo w stronę Kąpieliska Bolko. Na końcu ścieżki skręcamy w lewo i po łuku w prawo jedziemy przed siebie. Po prawej stronie widzimy z góry całe Kąpielisko Bolko. Teraz jadąc wzdłuż Odry docieramy do Kanału Młynówka, który będzie Nam wyznaczał drogę do Centrum Opola. Przy Moście Groszowym skręcamy w prawo w stronę Placu Wolności. Z placu skręcamy w lewo i pedałujemy przed siebie. Docieramy do miejsca startu wycieczki.

dalsza część opisu na www.kuzniawsiodelku.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Opole
Opole - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Mapa Góra Świętej Anny
Góra Świętej Anny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.