Góra Grojec

Dodano 26 czerwca 2011 przez plik GPX
Góra Grojec
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

3953
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 64,4 km
 • Czas trwania: 7 h 33 min
 • Średnia prędkość: 8,52 km/h
 • Przewyższenie: 89 m
 • Suma podejść: 353,2 m
 • Suma zejść: 352,9 m
 • Data: 26 czerwca 2011
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Świerklaniec
9122
Mostek na Małej Panwi
9123
Mała Panew
9124
Start maratonu
W tym miejscu Michał rozpoczął swój maraton :)
9125
W oczekiwaniu na serwis ;)
9126
Kościół pw. św. Jakuba Starszego Apostoła
Kościół pw. św. Jakuba Starszego Apostoła pochodzi z XIV wieku. Obecny wygląd zawdzięcza ostatniej wielkiej przebudowie w latach 30. XX wieku.
Do kościoła, po wyburzeniu zbudowanej w 1829 r. kaplicy św. Antoniego, w 1930 r. dobudowano neogotycki kościół o neobarokowym wystroju wnętrza.
9127
Kościół pw. św. Jakuba Starszego Apostoła
9128
Aleja
9129
Aleja
9130
Konie
Chyba stadnina koni - było ich ponad 100
9131
Góra Grojec
Góra Grojec (365 metrów n.p.m.) to trzecie pod względem wysokości wzniesienie na Górnym Śląsku. O Górze Grojec mówią liczne legendy (przekazywane m.in. Przez Józefa Lompę). Miał tu stać zamek posiadający podziemne przejścia do Psar i Lubszy. Na Grojcu podobno miejscowa ludność broniła się przez Tatarami. Miał tu podobno znaleźć schronienie rozbójnicki ród Drogosławiczów, pokonany w końcu przez wojska Kazimierza Sprawiedliwego. Wtedy też zniszczono tutejsze grodzisko.
Trasa trochę pechowa. Na 18 km trasy Michałowi przy wentylu pojawiła się dziura, a nikt z nas nie miał zapasowej dętki (wydano polecenie, że na przyszłość wszyscy kupujemy zapasowe dętki). Wskutek tej awarii Michał pokazał mini maraton w mistrzowskim wykonaniu. Przebiegł ponad 4 km. W pobliżu Śliwy pojawił się wezwany przez nas profesjonalny ;) serwis rowerowy, który dostarczył Michałowi nowy rower do dalszej jazdy. Dalej trasa przebiegała bez większych przeszkód.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Wasza ocena: 3.1 (12 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
11 marca 2013 boulinek11 napisał:
Niespodziewalem sie z w poblizu Gorach, mozna tak fajnie sie przejechac, albo przejsc.
peputka
11 marca 2013 peputka napisał:
tam mnie jeszcze nie było :). może też się przejadę :)
wojciechs
26 czerwca 2011 wojciechs napisał:
To była naprawdę miło spędzona niedziela, trasa bardzo ciekawa, malownicza, większość tracy prowadzi przez pola i lasy. Polecam!!!
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.