gmina Kamieniec. Wielkopolskie piramidy

Dodano 19 sierpnia 2017 przez plik GPX
gmina Kamieniec. Wielkopolskie piramidy
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

108028
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.7
  • Dystans: 62,7 km
  • Czas trwania: 6 h 24 min
  • Średnia prędkość: 9,78 km/h
  • Przewyższenie: 19,7 m
  • Suma podejść: 141,33 m
  • Suma zejść: 138,44 m
  • Data: 18 sierpnia 2017
  • Lokalizacja: Kamieniec
628435
Kamieniec
kościół (1908-1910) wg projektu Rogera Sławskiego
628436
Wilanowo
cmentarzysko kurhanowe kultury unietyckiej z wczesnej epoki brązu
628437
Szczepowice
pałac
628438
Parzęczewo
kościół z 1774
628439
Łęki Wielkie
kościół
628440
Ujazd
dwór
628441
Kamieniec gm.
wiadukt kolejowy na Mogilnicy
628442
Parzęczewo
dwór
628443
Sepno
stacja kolejowa na nieczynnej linii Grodzisk Wlkp - Kościan
628444
Karczewo
pałac
628445
Puszczykówiec
cedr
628557
Wilanowo
tablica informacyjna
Duży udział dróg asfaltowych, gruntowe miejscami zapiaszczone. Trudny odcinek z Cykowa do Borzysławia, brak drogi zmusza do improwizowania po łąkach, w najgorszym razie można po torowisku nieczynnej kolei. Gwoździem programu są zachowane kurhany kultury unietyckiej z epoki wczesnego brązu (ok 4000 lat temu) w Wilanowie. Z odkopanych przedmiotów sądzi się, że pochowano tutaj ludzi znacznych rangą w hierarchii plemiennej, być może wodzów. Jest to jedyne duże cmentarzysko kurhanowe w Europie Środkowej. Do naszych czasów zachowały się 4 kurhany wzdłuż drogi do Łęk Małych.
Przejazd przez Kotusz daje możliwość pobieżnego zapoznania się z krajobrazem Wielkiego Łęgu Obrzańskiego, powstałego na miejscu dawnych bagien po regulacji Obry. Na trasie wiele wartościowych zabytków architektury: kościoły w Parzęczewie i Łękach Wielkich (drewniane), Kamieńcu oraz pałace i dwory (Szczepowice, Parzęczewo, Ujazd, Karczewo ...). Pasjonatów przyrody powinien zaciekawić pomnikowy, największy w Wielkopolsce okaz miłorzębu przy pałacu w Parzęczewie oraz okazały płaczący, niebieski cedr jaki znalazłem w Puszczykówcu.
Zagospodarowanie turystyczne bardzo skromne: brak wydawnictw promocyjnych, brak znakowanych szlaków, nieliczne tablice informacyjne i miejsca do odpoczynku (tylko przy kurhanach).
Korzystałem z mapy Powiat Grodziski (1:70 000, Topmapa).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.