Gmina Dwikozy trasa zachodnia

Dodano 23 stycznia 2023 przez rysowanie
Gmina Dwikozy trasa zachodnia
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

285837
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower turystyczny
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.5
 • Dystans: 27,1 km
 • Przewyższenie: 65,95 m
 • Suma podejść: 254 m
 • Suma zejść: 257,9 m
1572981
Stajnia Collina
Stajnia Collina oferuje naukę jazdy na koniu oprowadzanki oraz jazdę sportową na koniu.
1572983
Latarnia Chocimska
Latarnia Chocimska z czasów nowożytnych, zbudowali ją prawdopodobnie rycerze powracający z bitwy pod Chocimem.
1572984
Izba Pamięci Zawiszy Czarnego
Izba Pamięci Zawiszy Czarnego. Dostępna dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 11-17. W budynku znajduje się również gabinet Józefa Dowbora Muśnickiego oraz Piwnica Rycerska
1572985
Pomnik Zawiszy Czarnego
Pomnik Zawiszy Czarnego z Garbowa
1572986
popiersie gen. broni Józefa Dowbora Muśnickiego
Popiersie gen Józefa Dowbora Muśnickiego głównego dowodzącego w zwycięskim powstaniu wielkopolskim
1572987
przedwojenna remiza strażacka
1572988
wąwozy lessowe
1572989
Kościół parafialny w Górach Wysokich
Kościół pod wezwaniem św. Wita i Matki Bolesnej w Górach Wysokich
1572990
dolina rzeki Opatówki
dolina rzeki Opatówki znajduje się wśród pięknych wąwozów lessowych i naturalnych źródełek bijących wzdłuż rzeki.
1572991
wąwozy lessowe
1572992
Winnica Sandomierska
Winnica oferuje zwiedzanie winnic a także degustację winna, noclegi.
1572993
Winnica Sandomierska
1573675
kaplica św. Rocha i Jacka
Kaplica św. Rocha i Jacka - ruiny zamku po benedyktynkach które gospodarzyły w Nowych Kicharach
1757826
Pasieka Araszkiewicze
Pasieka Araszkiewicze to gospodarstwo położone w malowniczej miejscowości Romanówka, z daleka od miejskiego zgiełku. Różnorodność biologiczna naszego regionu pozwala wytwarzać miody, a także inne produkty w pełni naturalne o wysokiej jakości.
Pasieka posiada w sprzedaży szeroki wybór miodów kremowanych klasycznych oraz z dodatkiem owoców. Wszystkie z nich wyróżniają się wspaniałymi walorami smakowymi, a także bogactwem korzystnych dla zdrowia mikroelementów. Gospodarze zapewniają także atrakcje dla dzieci które dostają pyszne miody, mogą ubrać się w specjalny strój pszczelarski. Podczas takiego spotkania o swojej pracy związanej z pszczelarstwem opowiada pszczelarz, Pan Dariusz Araszkiewicz.
1757827
Latarnia Chocimska
Kapliczki pochodzą z końca XVII w. Funkcja i powody ich powstania nie są pewne. Według jednej z teorii kapliczki miały zostać ufundowane przez rycerzy z ziemi sandomierskiej wracających z bitwy pod Chocimiem w 1673 roku. Inne hipotezy sugerują, że latarnie mogły być drogowskazami pomagającymi w orientacjach na szlakach lub mogły pełnić funkcję latarni umarłych i ostrzegać przed trędowatymi. Latarnie są wpisane do rejestru zabytków.
1757828
Agroturystyka Sad Sandomierski
Trasa ta prowadzi przez zachodnią część gminy Dwikozy. Znajdują się na niej akcenty przyrodnicze, jednak jest równie bogata w miejsca historycznie ciekawe. Zaczynamy w miejscowości Rzeczyca Sucha przy Stajni Collina i kierujemy się ku Nowym Kicharom, gdzie już na początku trasy mijamy jedną z trzech na terenie gminy Latarni Chocimskich. Wjeżdżając zaś do Nowych Kichar przejeżdżamy obok ruin baszty – kaplicy św. Rocha i Jacka. Dalej trasa wiedzie przez pola i sady w kierunku Romanówki, gdzie można odwiedzić Pasiekę Araszkiewicze. Po krótkim odpoczynku ruszamy w Kierunku Starego Garbowa – miejscowości niezwykle bogatej w historię za sprawą dwóch wielkich bohaterów narodowych : Zawiszy Czarnego i gen. Józefa Dowbora Muśnickiego. Obaj mają w Garbowie Pomnik i Izbę poświęconą ich pamięci, warto tam zajrzeć i poznać ich losy. Po małym odpoczynku w Garbowie trasa poprowadzi nas przepięknymi wąwozami lessowymi do Gór Wysokich, gdzie przejeżdżać będziemy obok późnobarokowego kościoła pw. św. Wita i Batki Bożej Bolesnej. Dalej kolejnym dość stromym wąwozem zjeżdżamy do Nowych Kichar. Tu zaczyna się piękna dolina rzeki Opatówki, będziemy nią podążać aż do Dwikóz. Trasa kończy się w Rzeczycy Suchej , gdzie można jeszcze skorzystać z pobytu w stajni koni Collina i spróbować swoich sił w siodle.
Cała trasa to ok. 25 km drogami asfaltowymi z niewielkimi odcinkami dróg polnych.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.