Głogów - Szlichtyngowa

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Głogów - Szlichtyngowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8990
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 42,3 km
 • Przewyższenie: 24,3 m
 • Suma podejść: 197,84 m
 • Suma zejść: 197,84 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Głogów
63118
normal_77ec6f21c85b637cc42bb997841e11a6
Pętla na trasie Głogów-Wyszanów-Szlichtyngowa-Gola-Krzekotówek-Serby
Długość 42 km.
Najwyższy punkt 87 m n.p.m., najniższy 63 m n.p.m.
Start przy Moście Tolerancji nad Odrą w Głogowie. Około 100 metrów za mostem skręt w prawo i objazd zespołu małych zakładów. Wracamy na szosę biegnącą do Leszna. Drugi most, tym razem nad Starą Odrą. Za mostem jeszcze mały kawałek wzdłuż szosy i wskakujemy na wał przeciwpowodziowy. Jedziemy niebieskim szlakiem rowerowym - Szlak Odry. Znaki szlakowe występują rzadko i są postarzałe, jednak nawigacja jest łatwa ponieważ prawie do Wyszanowa jedziemy wałem lub wzdłuż wału. Po drodze mijamy wieś Klucze. Widać ją po lewej ręce (północ). Mijamy też wieś Wilków, którą ma swój południowy kraniec tuż przy trasie. Przejeżdżamy tuż obok kościoła św. Jana Nepomucena. Od Kluczy do Wyszanowa jedziemy lasem łęgowym lub wzdłuż tego lasu. W Wyszanowie skręcamy na szosie w lewo i dojeżdżamy do mostu nad Baryczą, która w tym miejscu wpada do Odry. Po drodze mijamy ruiny kościoła. Wracamy na początek wsi i już szosą biegnącą na północny-zachód jedziemy do Szlichtyngowej. W Szlichtyngowej kierujemy się do Rynku. Wjeżdżamy na szosę biegnącą do Leszna lecz wnet skręcamy w lewo (na północny-zachód) i jedziemy do Goli drogą bitą wzdłuż lasu i lasem. Docieramy do drogi asfaltowej przy której znajduje się kopalnia gazu. Skręcamy w tę drogę w prawo i dojeżdżamy do wsi Gola. We wsi kościół św. Jadwigi. Wracamy do kopalni i wjeżdżamy za nią jadąc prosto na drogę szutrową ( na południe). Ciągle prosto. Po drodze skrzyżowanie dużych dróg leśnych. Na tym skrzyżowaniu nadal prosto. Przed rzeczką o nazwie Krzycki Rów skręcamy w prawo w drogę polną (na zachód). Tą drogą dojeżdżamy do szosy asfaltowej, na której skręcamy w lewo (na południe). Dojeżdżamy do zachodniej części Krzekotowa. Skręcamy w drogę polną w prawo i jedziemy na zachód do Krzekotówka. Droga lekko piaszczysta. Na drodze asfaltowej skręcamy w lewo (na południe). Przejeżdżamy przez wieś, a za nią zjeżdżamy z asfaltu w drogę bitą (na południe). Jedziemy w kierunku Serbów. Po drodze mostek drewniany (samoróbka) nad Kopańką (Lipinką). Wjeżdżamy na betonową drogę, którą dojeżdżamy prawie do drogi biegnącej z Głogowa do Sławy. Przed tą drogą skręcamy w lewo (na wschód) i docieramy do Serbów. Dalej do drogi biegnącej do Leszna i początkowym fragmentem trasy dojeżdżamy do Mostu Tolerancji. Po prawej stronie można zobaczyć odbudowaną kolegiatę pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po drugiej stronie mostu Zamek Piastowski i zupełnie nową ... starówkę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0