Glocknerstraß - trasa widokowa

Dodano 25 grudnia 2010 przez Garmin
Glocknerstraß - trasa widokowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1123
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Samochód
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 83,5 km
 • Czas trwania: 6 h 37 min
 • Średnia prędkość: 12,6 km/h
 • Przewyższenie: 1 794 m
 • Suma podejść: 4 996 m
 • Suma zejść: 4 926 m
 • Data: 20 lipca 2010
 • Lokalizacja: Austria, Salzburg, Fusch an der Glocknerstraß
463
parking z panoramą na alpy
parking z panoramą na alpy
464
parking i restauracja
parking i restauracja
465
parking pod lodowcem
parking pod lodowcem
924
Edelweiss
925
Edelweisshutte
926
Franz Josef Hohne
927
Swarovski
928
Grosglockner Hochalpenstrase
Całodzienna samochodowa wycieczka najładniejszą trasą widokową w Austrii. Można ja pokonać równie dobrze na motorze lub rowerem (to już wersja dla naprawdę kogoś o dobrej kondycji ze względu na dystans, podjazdy i jeszcze raz podjazdy).
Opuszczamy Zell am See i kierujemy się na Fusch. Dojeżdżamy do bramek wjazdowych na Grossglocknerstrasse.Kupujemy na bramkach bilet, kosztuje 28 Euro i uprawnia nas do całodziennego pobytu (wielokrotny wjazd także) na terenie trasy widokowej. Wraz z biletem dostajemy mapę i opis najważniejszych miejsc.
Droga jest wąska i kręta (czasami bardzo). Na całej trasie są wyznaczone miejsca do parkowania i nie wolno parkować poza tymi miejscami ze względów bezpieczeństwa.
Rozpoczynamy wspinaczkę, z każdym kilometrem jesteśmy coraz wyżej. Najwyższy punkt to Edelweissspitze (2571 m n.p.m.) i stanowi odnogę od głównej drogi. Warto jednak wspiąć się samochodem po tej niesamowicie stromej i krętej drodze. Widoki rozpościerające się ze szczyty wynagrodzą trud za kierownicą. Ogromny szacunek dla osób, które wspięły się na szczyt na rowerach. Opuszczamy Edelweissspitze (kolejna porcja adrenaliny, trzeba uważać na agrafkach). Następnym imponującym i głównym punktem wycieczki jest Kaiser-Franz Josef Hohne z imponującą panoramą na lodowiec Pasterze (8,8 km długości) w północnej części Grossglockner. Jest to największy lodowiec w Alpach wschodnich. Samochód zostawiamy na ogromnym wielopoziomowym parkingu, skąd możemy wybrać się na platformę widokową, aby podziwiać jęzor lodowca. Jeśli ktoś ma ochotę, może zejść na sam jęzor lodowca (kilkaset stopni do pokonania). Na szczycie parkingu znajduje się przeszkolona wieża widokowa, z której możemy oglądać panoramę, posiłkując się opisami szczytów. Przy niewielkiej odrobinie szczęścia wypatrzymy świstaki, które chyba upodobały sobie okolice parkingu i wieży widokowej. Teraz już tylko powrót do Zell am See tą samą drogą i bogatsi o wcześniejsze doświadczenia możemy bardziej świadomie wybierać miejsca, które chcemy jeszcze raz zobaczyć.
Praktycznie podczas całej wycieczki możemy podziwiać Grossglockner, najwyższy szczyt Austrii, (3798 m n.p.m.).
Droga jest czynna tylko w sezonie letnim.
Wasza ocena: 2.7 (9 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
24 kwietnia 2013 boulinek11 napisał:
Zdjecia genialne.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.