category-icon

GEOsfera

1.3 km
51 min
0 m
Jaworzno

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-07-30
Jaworzno
category-icon
1.3 km
0 m
0 m
Łatwy
51 min
5.4/6
Wracając z wycieczki po Parku Gródek podjechaliśmy jeszcze zwiedzić Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Jest to 8-hektarowy park tematyczny z ogrodami na terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra.
Spacerując po terenie, można natknąć się na naturalnych rozmiarów paleorekonstrukcje odkopanych tam kręgowców, tablice informacyjne oraz ekspozycje, przedstawiające i przybliżające historię, a dokładniej okres triasu.
W upalne dni można odpocząć przy tężni, zażywając inhalacji solankowej, zaś dla najmłodszych przygotowano plac zabaw.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.