category-icon

EX101-23km-6g-tatry-slowacja-vysne-hagy-batizovske-pleso-razcestie-pod-suchym-vrchom-sliezsky-

19 km
5 h 57 min
2.2 km
Wysokie Tatry
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-09-06
Wysokie Tatry
category-icon
19 km
2186 m
2186 m
Łatwy
5 h 57 min
6/6
EX 101 - 6 h - 23 km trasa trekkingowa
---------------------------------
Zapraszam polubcie i zobaczcie zdjęcia w lepszej jakości tutaj:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.747895381944151.1073741916.504626352937723&type=1
---------------------------------
Nie ma łańcuchów, drabinek, przepaści, brak ekwilibrystycznych podejść.
---------------------------------
tatry-slowacja-nowa-polianka-vysne-hagy-obocka-na-vysne-hagy-batizovske-pleso-razcestie-pod-suchym-vrchom-sliezsky-dom-vielicka-polana-tatranska-polianka-nova-polianka-23-EX101
---------------------------------
Pierwsze dwie godziny w absolutnej samotności, dopiero włączenie się do Magistrali Tatrzańskiej powoduje że zaczynam spotykać turystów. Max natężenie w pobliżu sliezsky-dom [jeden z najwyżej położonych hoteli].
Widokowo piękna trasa, bardzo dobrze przygotowana, nie wymusza przebiegów dokładnie wzdłuż ruchliwej drogi mimo że jest tej drogi dość blisko, po drodze dwa piękne jeziora otoczone majestatycznymi szczytami i niesamowita cisza!
Mijamy też urokliwe aczkolwiek zamierające miejscowości z pięknymi zatrzymanymi w czasie budynkami.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tatry Polskie i Słowackie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tatry Polskie i Słowackie

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne oraz wyciągi narciarskie.

Najpopularniejszym celem wędrówek turystów są Tatry Wysokie, których charakterystycznym elementem krajobrazu są: doliny U-kształtne, kotły, pokrywy morenowe, ostre i wąskie szczyty oraz grzbiety, zwane turniami. Szczyty Tatr Zachodnich są niższe i bardziej łagodne. Występują tu zjawiska krasowe, efektem czego są liczne jaskinie, wywierzyska, żłobki krasowe i leje krasowe. Znajduje się tutaj również wiele dróg wspinaczkowych dla taterników.

Mapa Tatr posiada cieniowanie, zastosowane w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Rok wydania: 2023

 

Zimą pod Tatrami
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zimą pod Tatrami

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe, tory saneczkowe, atrakcje dla dzieci, baseny termalne. Na mapie znajdziemy także informację o tym, które obszary Tatr zamknięte są na zimę dla ruchu turystycznego.

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020