Eko-ścieżka w Tarnawatce

Dodano 15 marca 2013 przez rysowanie
Eko-ścieżka w Tarnawatce
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

17774
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.2
 • Dystans: 3,8 km
 • Przewyższenie: 16,23 m
 • Suma podejść: 11,43 m
 • Suma zejść: 20,31 m
 • Data: 1 czerwca 2012
 • Lokalizacja: Polska, lubelskie, Tarnawatka
101217
Wieża widokowa
Mała wieża o konstrukcji drewnianej, przeznaczona do obserwacji ornitologicznych
101218
Eko-ścieżka w Tarnawatce
Ul. Wola – Tu znajduje się Użytek Ekologiczny „ Stawy w Tarnawatce” Tu także rozpoczyna się piesza ścieżka edukacyjno-ekologiczna. Krótka trasa wyposażona jest w tablice informacyjne.
101219
Tablice informacyjne
Trasa ścieżki wyposażona w 4 tablice opisujące historię gminy Tarnawatka oraz bogactwo terenu. Jest to obszar unikatowy w skali kraju ze względu na różnorodność występujących tu gatunków ptaków.
101225
Staw Sobieski
101226
Staw Jan Górny
Wszystkim, którzy wybierają się na pieszą lub rowerową wycieczkę z dala od hałasu polecamy wycieczkę Eko -ścieżką w Tarnawatce.
Jest to trasa edukacyjno-ekologiczna. Prowadzi chodnikiem trasą rowerową i ma ponad 1 km długości.
Trasa rozpoczyna się na ulicy Wola i prowadzi wzdłuż „ Pasternika”- płytkiego stawu porośniętego roślinnością szuwarową, obszar ten posiada ogromne znaczenie dla awifauny lęgowej.
Po drodze wyznaczono 4 przystanki, tablice informacyjne poruszają konkretne zagadnienia. Po drodze wyznaczono także miejsca odpoczynku, gdzie można usiąść na ławeczce. Na końcu trasy usytuowana jest drewniana wieża do obserwacji nie tylko ornitologicznych.
Wyznaczona Trasa jest tylko początkiem szlaku który dalej prowadzi przez las do głównych stawów rybnych Jan Górny i Sobieski.

Przystanki Eko-ścieżki:
Przystanek I : Nasza Gmina
Przystanek II: Natura 2000
Przystanek III: Stawy w Tarnawatce
Przystanek IV: Poznaj mieszkańców i bywalców okolicy

Podczas spaceru polecamy wykorzystanie lornetek które można wypożyczyć w siedzibie Stowarzyszenia Wzgórze Przyjaźni ul. Kościelna 1, 22-604 Tarnawatka

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta