ekajaki.pl - Bukowina i Łupawa : Skrzeszewo-J.Gardno

Dodano 30 marca 2014 przez Garmin
ekajaki.pl - Bukowina i Łupawa : Skrzeszewo-J.Gardno
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

37412
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 96,1 km
 • Czas trwania: 1 421 h 48 min
 • Średnia prędkość: 0,07 km/h
 • Przewyższenie: 150,93 m
 • Suma podejść: 251,96 m
 • Suma zejść: 395,67 m
 • Data: 30 marca 2014
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Bukowina
226041
P6230008
Spływ Bukowiną można rozpocząć z Kamienicy Królewskiej koło Sierakowic, a następnie przepłynąć przez jezioro Kamienickie i Święte. Dogodniej jest jednak wystartować przy moście drogowym na drodze 214 (Sierakowice -Bukowina).

Bukowina przepływa przez lasy i łąki w okolicach wsi Bukowina, Siemirowice, Oskowo i we wsi Kozin wpada do Łupawy. Jest, jak nadmieniliśmy wyżej, rzeka o charakterze górskim: miejscami ma silny i szybki nurt, obfituje także w kamieniste bystrza. Na tym wyjątkowym szlaku napotkacie również dziesiątki przeszkód w postaci powalonych drzew. Są to jednak przeszkody możliwe do pokonania nie wychodząc z kajaka - poprzez napłynięcie na nie lub schowanie się głębiej w kokpit. Oczywiście wymaga to pewnej wprawy i obycia z rzeką i wiosłem.

Najciekawszy odcinek rzeki zaczyna się za miejscowością Oskowo. Przed samym Kozinem rzeka zwalnia i rozlewa się szeroko. Przy niskim stanie wody można tu natrafić na mielizny.

Spływ kajakowy Bukowiną bez wątpienia nadaje się na atrakcyjną imprezę integracyjną.

Od Kozina proponujemy natomiast kontynuację spływu rzeką ekstremalną Łupawą do jeziora Gardno - ten odcinek będzie na pewno wyzwaniem dla każdego kajakarza !
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.