EDK 2021 Trasa Biało-niebieska - 14 kościołów

Dodano 24 stycznia 2020 przez rysowanie
EDK 2021 Trasa Biało-niebieska - 14 kościołów
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

164825
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1141545
STACJA I
Kosciól pw. św. Jana Pawła II w Górze
1141546
STACJA II
Kościół pw. św. Urbana Papieża i Męczennika w Woli
1141550
STACJA III
Kościół pw.Matki Bożej Niepokalanej oraz Centrum św. Maksymiliana Kolbe w Harmężach.
1141551
STACJA IV
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince
1141552
STACJA V
Kościoł pw. św. Józefa z Nazaretu w Oświęcimiu Zasolu
1141553
STACJA VI
Kościół Wniebowzięcia Najświetrzej Marii Panny w Oświęcimiu
1141554
STACJA VII
Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Oświęcimiu
1141555
STACJA VIII
Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Oświęcimiu
1141556
STACJA IX
Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu
1141558
STACJA X
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Rotmistrza Witolda Pileckiego,obok obozu Auschwitz w którym znajduje sie blok nr 11 gdzie zginął św. Maksymilian Maria Kolbe 28 maja 1941 r. transportem z Warszawy został przywieziony do KL Auschwitz Maksymilian Maria Kolbe (nr 16670) z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), aby kilka tygodni później iść dobrowolnie na śmierć za nieznanego sobie człowieka – ojca rodziny.

Pod koniec lipca 1941 roku kierownik obozu Fritzsch (pod nieobecność Hössa), w odwet za ucieczkę więźnia, wybrał 10 więźniów z bloku 14, skazując ich na śmierć głodową. Po zakończonej selekcji wystąpił z szeregu O. Maksymilian i zgłosił się na śmierć w miejsce jednego z wybranych – Franciszka Gajowniczka (nr 5659). Po dwutygodniowym pobycie w podziemiach bloku 11 w głodowej celi śmierci – 14 sierpnia 1941 r. – w wigilię Wniebowzięcia NMP, został uśmiercony zastrzykiem fenolu przez Hansa Bocka (więźnia nr 5) pełniącego wówczas funkcję starszego bloku w więźniarskim szpitalu obozowym.
1141580
STACJA XI
Kościół pw. Trójcy Przenajświętrzej w Rajsku
1141581
STACJA XII
Kościół pw. św. Urbana w Brzeszczach
1141582
STACJA XIII
Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej Brzeszcze - Jawiszowice
1347502
STACJA XIV
Kościół pw. św. Marcina w Jawiszowicach
Trasa biało - niebieska jest pod patronatem trzech świętych: pierwszym patronem jest św. Józef z Nazaretu - w 2021 r, przypada 150 rocznica ogłoszenia św. Józefa z Nazaretu - Patronem Kościoła Katolickiego obchodzonego 19 marca, drugim św. Jan Paweł II, dla upamiętnienia 100 rocznicy urodzin, trzecim patronem roku 2021 w Małopolsce, jest św. Maksymilian Maria Kolbe w 80 rocznicę śmierci . Stacje rozważań EDK są przy 14-tu kościołach, wśród których są kościoły pw. patronów, oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau, gdzie poniósł śmierć św. Maksymiliana Kolbe. Trasa przebiega drogami bocznymi często błotnistymi, pomiędzy stawami, oraz po wałach przeciwpowodziowych "Wisły" i "Soły" z częstym przechodzeniem po kładkach i mostach. Trasa tworzy pętle, w związku z tym jest możliwość wyjścia z każdego z 14-tu kościołów. Należy przed wyjściem na trasę uczestniczyć w Mszy św. w Parafii z której się wyruszy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.