Dwa kirkuty - Częstochowa i Żarki - trasa rowerowa

Dodano 20 listopada 2010 przez Garmin
Dwa kirkuty - Częstochowa i Żarki - trasa rowerowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1162
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.2
 • Dystans: 35,5 km
 • Przewyższenie: 138,43 m
 • Suma podejść: 352,8 m
 • Suma zejść: 258,11 m
 • Data: 13 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Kucelin
2031
IMG112.png
Kirkut żarecki
2032
IMG107.png
Kirkut częstochowski
2033
IMGP2050.png
Źródło w Zaborzu
2034
IMGP2063.png
Pomnik ofiar II wojny światowej w Olsztynie
Trasę zaczynamy na kirkucie - cmentarzu żydowskim w okolicach huty w Częstochowie skąd kierujemy się trasą rowerową w stronę Kusiąt, a następnie mijając po lewej stronie Góry Towarne do Olsztyna. Przed Olsztynem po lewej stronie mijamy pomnik przed cmentarzem ofiar II wojny światowej. Zostawiamy górujący nad okolicą zamek olsztyński i drogą do Biskupic kierujemy się na południe mijając po drodze samotne skały i Rezerwat Sokole Góry.
Spod kościoła w Biskupicach rozciąga się wspaniały widok na szerokie pola porośnięte przypominającą stepową roślinnością.
W Zaborzu zatrzymujemy się na chwilę przy źródle zasilającym zalew, następnie przez Przybynów jedziemy w kierunku Żarek, gdzie niedaleko od głównego placu i budynku dawnej synagogo skręcamy pomiędzy zabudowania gdzie kończymy wycieczkę w obrębie żareckiego kirkutu. Na niewielkim terenie, na kilku pagórkach znajduje się szereg mogił - pamiątek po społeczności żydowskiej żyjącej na tych terenach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy
Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej, fragmentu położonego bliżej Częstochowy. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Częstochowa, Blachownia, Pajęczno, Radomsko. Zaznaczono tu szlaki piesze, rowerowe i konne wraz z zaznaczonymi odległościami. Mapa...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 3.2 (11 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.