Droga do szkoły

Dodano 14 kwietnia 2011 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

2761
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.5
 • Dystans: 3,3 km
 • Przewyższenie: 100,83 m
 • Suma podejść: 10,72 m
 • Suma zejść: 100,92 m
 • Data: 14 kwietnia 2011
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Jabłonka
4973
Dom
4974
Kapliczka
Zabytkowa kapliczka.
4975
Kościół parafialny Przemienienia Pańskiego
Kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce, z lat 1802–1817.

Obecny kościół pw. Przemienienia Pańskiego zastąpił dawny, drewniany, ulokowany pośrodku cmentarza. Jest to budowla murowana w stylu klasycystycznym, tzw. józefińskim. Do trójprzęsłowej nawy przylega półkoliście zamknięte prezbiterium z pięknymi witrażami z okresu międzywojennego. Od frontu do nawy przylega wieża nakryta baniastym hełmem. Kościół kryje dwuspadowy dach obity blachą. Ołtarz główny jest drewniany, polichromowany w stylu eklektycznym. Został zmontowany w latach 1912–1913. Środek ołtarza zajmuje obraz Przemienienia Pańskiego. W glorii ołtarza widnieje w medalionie popiersie Boga Ojca. W dużych niszach bocznych osi ołtarza widać posągi św. Cyryla i św. Metodego. W zwieńczeniu ołtarza umieszczono mniejsze figury, po lewej św. Agnieszki, po prawej św. Elżbiety Węgierskiej. W bocznych ołtarzach: po lewej stronie obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po prawej Figura Serca Jezusowego. Ściany i sklepienie są póĽnobarokowe, polichromia neobarokowa posiada motywy figuralne. Na początku XX wieku do kościoła zostały dobudowane dwie czworoboczne kapliczki: w jednej z nich ołtarz św. Maksymiliana Kolbego, w drugiej Matki Boskiej Częstochowskiej.
4976
Sklep
Sklep przemysłowo towarowy.
4977
Kilka sklepów
Sklep spożywczy, oraz inne pomniejsze.
4978
Sklepy
W tym budynku można kupić kilka potrzebnych rzeczy.
4979
Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce jest szkołą o ponad 50-letniej tradycji, jedną z pierwszych szkół średnich założonych w Polsce na wsi. Dysponuje świetną bazą lokalową, dydaktyczną i ciągle się rozwija.
Moja codzienna trasa do szkoły i ze szkoły. Piękne widoki na Tatry i Kotlinę Orawsko-Nowotarską.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Zimą pod Tatrami
Zimą pod Tatrami - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe,...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0