Droga Człuchowska. ETAP 2: Lubichowo - Śliwice

Dodano 22 marca 2020 przez rysowanie
Droga Człuchowska. ETAP 2: Lubichowo - Śliwice
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

168070
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 26,1 km
 • Przewyższenie: 26,98 m
 • Suma podejść: 160,61 m
 • Suma zejść: 152,99 m
 • Lokalizacja:
955853
Kościół pw. św. Jakuba w Lubichowie
Wieś o charakterze miasteczka, położna na północnym skraju Borów Tucholskich. Jej centrum zabudowane jest kamieniczkami z początku XX w., co nadaje miejscowości charakteru i uroku.

Obecna świątynia pw. św. Jakuba Apostoła wybudowana została w latach 1930-1931, na miejscu wcześniejszego kościoła drewnianego. Poza bogatym wyposażeniem barokowym i rokokowym, przeniesionym z poprzedniej świątyni. uwagę zwraca zdobiona kopuła wieńcząca skrzyżowanie transeptu z nawą.
955854
Lubichowo - wnętrze kościoła
955864
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Osiecznej
955865
Śliwice - zabudowa wsi
955866
Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach
Nazwa wsi, wzmiankowanej w źródłach już od XIII w., pochodzi najprawdopodobniej od dzikiej śliwy porastającej w dawnych czasach polany śródleśne; jej gałązka znalazła się również w herbie miejscowości.

Najważniejszym zabytkiem wsi jest neogotycki kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej z lat 1830-1833. W roku 1908 przy kościele wzniesiono replikę groty objawień z Lourdes. Na uwagę zasługuje również stylowa, prawie miejska zabudowa Śliwic oraz pozostałości po kościele ewangelickim.
Lubichowo opuszczamy ul. Starogardzką, mijając po drodze Jezioro Lubichowskie, kierując się ul. Leśną w lewo, za drogowskazem na Ocypel. Za Nadleśnictwem Lubichowo idziemy dalej drogą asfaltową, pośród pól i alei drzew. Po ok. 1 km czeka nas zmiana krajobrazu - wkraczamy na teren Borów Tucholskich.

Trzymając się cały czas asfaltowej trasy docieramy do osady Młynki, gdzie przekraczamy mostek nad rzeką Wdą. Szlak prowadzi nas cały czas prosto, wśród leśnego krajobrazu przez ok. 4,7 km. Docieramy do miejscowości Ocypel, której centrum omijamy, skręcając w prawo.
Po przebyciu ok. 800 m skręcamy w lewo w leśną ścieżkę, gdzie na pierwszym rozdrożu ponownie odbijamy w lewo, a później idąc cały czas prosto dotrzemy do wsi Osieczna.

Mijając mostek nad strumieniem podążamy cały czas ul. Kościuszki przez centrum miejscowości. Na rozstaju dróg wybieramy trasę za kierunkowskazem na Śliwice. Opuszczając miejscowość skręcamy w lewo, udając się ścieżką pieszo-rowerową przez las prosto do Małego Krówna.

Dalej wracamy na asfaltowy szlak, skręcając w lewo w ul. Sienkiewicza, która poprowadzi nas przez pola do Dużego Krówna. Idąc cały czas prosto dotrzemy do małej osady Byłyczek i znajdziemy się w województwie kujawsko-pomorskim. Podążając za drogowskazami za ok. 3 km trafimy do Śliwic.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0