category-icon

Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 34

68 km
36 m
Przasnysz

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-10-30
Przasnysz
category-icon
68 km
36 m
35 m
Średni
3.5/6
Jedyna trasa Drewnianego Mazowsza, która nie jest powiązana z możliwością przewiezienia roweru koleją. Najbliższa, czynna linia kolejowa to trasa Ciechanów - Mława, jednakże aby się do niej dostać należy nadłożyć ponad 30 km. Możliwym jest połączenie innych proponowanych przez nas wycieczek w trasę dwudniową - teren między Przasnyszem i Ciechanowem obfituje w ciekawe zabytki architektury drewnianej i murowanej.

Na trasie zaprezentowano szereg ciekawych zabytków drewnianej architektury sakralnej. Do najciekawszych należy pomijany często w opracowaniach kościół w Parciakach czy też niedawno odremontowany obiekt w Olszewce o ciekawym rzucie. Część trasy poprowadzono drogami leśnymi, możliwe są jednak równolegle prowadzące drogi asfaltowe (odrzucone ze względu na nieliczne, ale bardzo szybko jadące samochody zaobserwowane podczas objazdów).

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022