Dookoła zapory 2017

Dodano 9 października 2017 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

112243
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.8
 • Dystans: 88,0 km
 • Przewyższenie: 37,3 m
 • Suma podejść: 236,63 m
 • Suma zejść: 236,02 m
 • Data: 8 października 2017
 • Lokalizacja:
W niedzielę 8. 10. 2017 wypadał kolejny Dzień Papieski i z tej okazji miałem jechać wraz z innymi cyklistami na Groń Jana Pawła II, ale ze względu na deszcz, do realizacji tej wyprawy nie doszło. Miała się ona odbyć rano.

Deszcz przestał padać około południa i o godzinie 13.30 wyruszyłem na rower. Za cel obrałem sobie objechanie Jeziora Goczałkowickiego. Trasa wiodła przez leśne dróżki miedzy Czarnolesiem a Chybiem. W Chybiu skierowałem się na Frelichów, a potem przez Zabłocie do Strumienia. W Strumieniu pojechałem do Zbytkowa, by skręcić na trasę rowerową wzdłuż DK 81. Trasa jest fajna i bezpieczna, ale wykonana z kostki brukowej co jest akurat błędem, ale jakoś się jechało. Potem skręciłem polnymi trasami w stronę Studzionki, a następnie przez Kryry, dojechałem do Suszca. Tam krótki przystanek w sklepie i posiłek na przystanku i wtedy ktoś zatrąbił i mi pomachał z auta, ale nie wiem kto... Niestety po chwili trasa zrobiła się mniej komfortowa i po przejechaniu przez specjalną bramę do lasu zaczął się tor przeszkód: błoto i woda - tak się zastanawiam kto tam poprowadził trasę rowerową po lesie bez jakiegokolwiek utwardzenia !? Potem wjechałem na szuter i takimi drogami jechałem aż do Kobióra, przez las. Jednak warto wspomnieć , że na tym odcinku nastąpiło załamanie pogody i zdrowo lunęło z chmury, co zmusiło mnie do ubrania się w ubranie przeciwdeszczowe i specjale skarpety na buty rowerowe. Deszcz na dobre przestał padać w Kobiórze, a ja skierowałem się do Piasku i Pszczyny, a potem przez uzdrowisko w Goczałkowicach do Czechowic-Dziedzic. Tą trasę wybrałem dlatego, że zapadł zmrok, a wał Jeziora Goczałkowickiego po zmroku zamykają - kiedyś (do maja 2010) istniała jeszcze kładka pieszo-rowerowa między Goczałkowicami a Zabrzegiem i tam szło przejechać. Z Czechowic pojechałem do centrum Ligoty, skąd przez Bronów do domu.

Pogoda podczas wyprawy była dobra, choć jak wspomniałem między Suszcem a Kobiórem solidnie mnie zlało. Temperatura około 13 stopni. Podczas wyprawy (od 18.00 do 19.50) trwał mecz piłkarski między Polską a Czarnogórą, który Polacy wygrali 4:2 i awansowali na mundial w 2018 roku w Rosji.

Przejechany dystans to 88 km dla akcji "Rower Pomaga".

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Zarezerwuj pokój

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0