Dookoła Pogorii III

Dodano 7 maja 2014 przez rysowanie
Dookoła Pogorii III
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

40421
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

235363
*
źródło: www.dabrowarowerowa.pl
"Zaczynamy przy głównej plaży nad Pogorią III, w miejscu gdzie zaczyna się molo. Stojąc twarzą do plaży kierujemy się w prawo i ścieżką rowerową jedziemy do mostu. Przed mostem skręcamy w lewo, tak jak prowadzi asfaltowa droga bądź wybieramy mniej uczęszczaną, terenową ścieżkę biegnącą wzdłuż brzegu jeziora, która jest nieco bardziej wymagająca technicznie, trudności jednak zrekompensują ciekawe widoki szuwar, gdzie gniazduje dzikie ptactwo jak perkozy, łyski czy łabędzie.

Wariant asfaltowy w sezonie może okazać się dość ryzykowny. Ciąg pieszo-rowerowy bowiem jest uczęszczany w sezonie przez rzesze spacerowiczów, biegaczy, rolkarzy czy piechurów. Oba warianty po pewnym czasie doprowadzą nas do pomnika upamiętniającego otwarcie jeziora Pogoria III. Kilkanaście metrów za pomnikiem znajduje się cypel i zatoka z niestrzeżoną piaszczystą plażą. Na początku cypla znajduje się zadaszone miejsce, gdzie można usiąść i odpocząć, a dla tych, którzy zgłodnieli przygotowane jest palenisko i miejsce na grilla.

Dalej kierujemy się asfaltową drogą, która po około kilometrze skręca w lewo i prowadzi nas do samego Jacht Klubu Pogoria III oraz spotu windsurfingowego. Chętni mogą "zaparkować" tu swoje rowery i za drobną opłatą wypożyczyć np. kajak czy rowerek wodny i skorzystać z uroków poruszania się po wodzie. Ta sama asfaltowa droga prowadzi nas dalej okalając pozostałą część jeziora. Po lewej stronie trasy możemy teraz rzucić okiem na cała panoramę jeziora z górującą w tle Górką Gołonoską. Wzdłuż całej trasy ustawione są także liczne ławki, na których możemy odpocząć, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć amatorów nurkowania, nie tylko z Dąbrowy ale i z całego regionu, którzy wybitnie umiłowali sobie tzw. "słupy" - najgłębsze miejsce jeziora w którym jego głębokość sięga do 17 metrów. Dalej trzymając się tej drogi dojedziemy bez żadnych przeszkód do miejsca w którym wystartowaliśmy." źródło: www.dabrowarowerowa.pl
Trasę poleca
Miasto Dąbrowa Górnicza

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
30 sierpnia 2015 kys30 napisał:
ciekawa trasa i fotka
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0