Dookoła Jeziora Czorsztyńskiego Bikepoint

Dodano 26 czerwca 2020 przez aplikację Android
Dookoła Jeziora Czorsztyńskiego Bikepoint
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

177893
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 37,8 km
 • Czas trwania: 3 h 58 min
 • Średnia prędkość: 9,5 km/h
 • Przewyższenie: 149,93 m
 • Suma podejść: 1 463,15 m
 • Suma zejść: 1 460,15 m
 • Data: 26 czerwca 2020
 • Lokalizacja:
1012174
Miejsce Odpoczynku Rowerzystów
Znajdziemy tutaj:
- tablicę informacyjną
- mapę szlaków i okolic
- ławki
- stolik
1012175
Drewniany Kościółek w Dębnie
Drewniany kościół Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim to niezwykle cenny zabytek, pochodzący z 1490 roku. Jest to świątynia gotycka z drzewa modrzewiowego, przy budowie której nie używano gwoździ. Wewnątrz zachowała się wspaniała polichromia gotycko - renesansowa o 33 kolorach, z około 1500 roku. Jest to jedyny na Podhalu obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
1012176
Toalety
1012177
Miejsce Odpoczynku Rowerzystów
Znajdziemy tutaj:
- tablicę informacyjną
- mapę szlaków i okolic
- ławki
- stolik
1012178
Punkt widokowy na jezioro
Jezioro ma 9 km długości i średnio 1,3 km szerokości (maksymalnie – 1,75 km). Długość linii brzegowej wynosi 29,7 km. W pełni napełniony zbiornik ma głębokość 49,5 m (średnio – 18,9 m).
1012179
Zapora w Niedzicy
Budowę zapory rozpoczęto dopiero około 1969 roku i trwała prawie 30 lat. Z powodu inwestycji przeniesiono całą wieś Maniowy i część Czorsztyna, a pobliski Frydman został osłonięty wysokim murem. Budowlę oddano w 1997 roku w czasie „powodzi stulecia” – w dniu otwarcia zanotowano rekordowo wysoki poziom Jeziora Czorsztyńskiego.
1012180
Zamek Niedzica
Średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek, na obszarze Polskiego Spisza lub Zamagurza (Pieniny Spiskie). Zamek ten został wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV w. przez węgierskiego kolonizatora ziem granicznych Rykolfa Berzeviczego ze Strążek, prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej budowli obronnej.
1012181
Przystań promowa
Aby kontynuować naszą rowerową wycieczkę, z tego miejsca należy skorzystać usługi przeprawy promowej na drugi brzeg jeziora.
Klasyczna i niezwykle widokowa trasa wiodąca dookoła Jeziora Czorsztyńskiego z wykorzystaniem przeprawy promowej w Niedzicy. Ścieżka w całości prowadzi po nawierzchni asfaltowej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Mapa Rabka-Zdrój i okolice
Rabka-Zdrój i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia okolice Rabki-Zdroju od Mszany Dolnej na północy, przez Jurków i Ochotnicę Górną na wschodzie po Nowy Targ na południu, Sidzinę i Podwilk na zachodzie. Rabka-Zdrój, położona w północnej części...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0