category-icon

Dookoła jezior Krępsk i Szczytno

53 km
5 h 15 min
223 m
Barkowo, Krępsk, Szczytno, Pokrzywnica, Olszanowo
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-06-02
Barkowo, Krępsk, Szczytno, Pokrzywnica, Olszanowo
category-icon
53 km
223 m
202 m
Łatwy
5 h 15 min
6/6
Przesiadamy się z samochodu na rowery w Barkowie. Od razu ruszamy polną drogą przez Gębarzewo i Biskupnicę do Krępska. Tu jedziemy dalej wzdłuż jeziora Krępsko i po przecięciu krajówki nr 25 poruszamy się aleją domków letniskowych nad jeziorem Szczytno Duże. Po wyjeździe na asfalt mijamy Szczytno, Zawadę i zjeżdżamy na północny koniec jeziora aby się posilić. Po powrocie na szosę, kontynuujemy jazdą do zjazdu na Hotel Aubrecht. "Kocimi łbami" docieramy do hotelu, który jest w trakcie rozbudowy. Robi spore wrażenia jak na obiekt na odludziu. Jadąc wzdłuż jeziora natrafiamy na dużą kolonię działek letniskowych i na ośrodek wypoczynkowy z plażą w Rzewnicy. Bardzo ciekawe miejsce. Polną drogą docieramy do Gwieździna i stąd wąziutkim, spokojnym asfaltem, bez samochodów, przez las docieramy do drogi wojewódzkiej nr 201, którą wracamy do Barkowa. Tu w motelu można coś zjeść i wrócić do domu.
Ciekawa, urozmaicona trasa. Różne drogi, sporo lasu, piękne widoki i jeziora. Przede wszystkim spokój na drogach. Zapraszam

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Brda - cz. północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Brda - cz. północna

Mapa Brda przedstawia szlak kajakowy rzeką Brdą, od Nowej Brdy do Tucholskiego PK. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe.

Mapa jest zorientowana zgodnie z kierunkiem płynięcia.

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.