Dolina Kluczwody, Ojców, Dolina Prądnika

Dodano 13 lipca 2012 przez plik GPX
Dolina Kluczwody, Ojców, Dolina Prądnika
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11290
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.1
 • Dystans: 32,3 km
 • Czas trwania: 3 h 5 min
 • Średnia prędkość: 10,45 km/h
 • Przewyższenie: 277 m
 • Suma podejść: 1 499 m
 • Suma zejść: 1 494 m
 • Data: 13 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Tomaszowice
76994
domek pod skałą
76995
Dolina Prądnika
76997
Wjazd do OPN
76998
zjazd do Ojcowa
76999
widok na Dolinę Prądnika z serpentyny
77000
Brama Krakowska
77001
widok na zamek i budynki zdrojowe
77002
Ojców
Start spod Pałacu w Tomaszowicach czarnym szlakiem do Wąwozu Podskalańskiego. Tutaj się pogubiłem i zamiast jechać lewą stroną wąwozu ruszyłem do góry. Jak już się odnalazłem to czarnym dojechałem do Doliny Kluczwody. Tam trzeba kawałek przeprowadzić rower wąską ścieżką koło ogrodzenia. Wzdłuż płynącego przez dolinę potoku Kluczwoda w czasie zaborów przebiegała granica austriacko-rosyjska. Zaraz przy wejściu do górnego końca doliny można zobaczyć odtworzone słupy graniczne ustawione po obu stronach doliny. Nad doliną są też ruiny zamku rycerskiego, a raczej pozostałości ruin i za bardzo nie ma co oglądać :)
Z doliny dalej czarnym szlakiem do Jaskini Wierzchowskiej i tam przesiadka na czarny rowerowy. Po przejechaniu przez szosę na Olkusz po chwili dojeżdża się do granicy Ojcowskiego Parku Narodowego i zaczyna się piękny zjazd pod sama Bramę Krakowską, skąd jest tylko rzut beretem do centrum Ojcowa i zamku. Tam chwila odpoczynku i powrót czarnym rowerowym (jednocześnie czerwony Orlich Gniazd). Zamiast jechać prosto przez Kwietniowe Doły niepotrzebnie pojechałem asfaltem w prawo w stronę szosy na Olkusz. Podjazd jest dosyć ostry i mało ciekawy - potem musiałem spory kawałek jechać szosą olkuską do zjazdu na Tomaszowice.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
16 sierpnia 2015 JJ_Active napisał:
:)
czoper650
16 sierpnia 2013 czoper650 napisał:
Bardzo ciekawa trasa, optymalnie dobrana, nie ma zbyt wielkich podjazdów i trudnych do pokonania odcinków. Chwilę musimy poprowadzić rower wzdłuz ogrodzenia.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.