Dokoła Gminy Susiec

Dodano 24 listopada 2011 przez rysowanie
Dokoła Gminy Susiec
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

6241
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 74,0 km
 • Przewyższenie: 152,75 m
 • Suma podejść: 264,02 m
 • Suma zejść: 267,68 m
 • Data: 24 listopada 2011
 • Lokalizacja: Polska, lubelskie, Susiec
54110
Rezerwat Czartowe Pole
Rezerwat Czartowe Pole jest to obszar wokół rzeki Sopot z wieloma uroczymi wodospadami o wysokości około 60 cm, powstałymi wskutek wypłukiwania bardziej miękkiej warstwy czwartorzędowej do twardej trzeciorzędowej.
54116
wodospad na rz. Jeleń
Wodospad na rzece Jeleń o wysokości 1,6 m. Leży na żółtym i niebieskim szlaku w odległości około 0,5 godziny marszu od Suśca.
54117
rowerem po Roztoczu
Trasa wiodąca od szosy relacji Susiec-Józefów do osady Borowe Młyny leżącej w Puszczy Solskiej koło rz. Tanew
54118
widok na rez. Bukowy Las
Widok z przysiółka Kocudza na rezerwat Bukowy Las leżący na wzgórzu po drugiej stronie rz. Tanew.
54119
spływ na Tanwi
Spływ na rz. Tanew od miejscowości Paary do m. Rebizanty. Miejscem postoju kajaków są Rebizanty.
54120
rez. Nad Tanwią
Rezerwat "Nad Tanwią" pospolicie nazywany "Szumy" to jeden z najpiękniejszych rezerwatów na Roztoczu. Charakterystyczną jego cechą są prostopadle do brzegu rzeki ułożone wodospady o wysokości ok. 60 cm. Na odcinku 400 m jest ich 24.
54121
Rezerwat Nowiny
Rezerwat Nowiny to obszar śródleśnych torfowiskowych oczek wodnych. Występują tu rzadkie gatunki roślin m.in. rosiczka. Wiosną zachwycają swym urokiem lilie wodne.
54122
Pałac Łosiów w Narolu
Remontowany pałac Łosiów. Dzisiaj w rękach prywatnych służy jako ośrodek kulturalny Gminy Narol.
54123
kościół w Łosińcu
Kościół p.w. Opieki Św. Józefa i Św. Michała Archanioła w Łosińcu – jest to dawna cerkiew pounicka, ufundowana przez ordynatów zamojskich w 1793 r. Od 1919 r. pełni funkcje kościoła rzymsko-katolickiego.
54124
u podnóża Wapielni
Wapielnia to największe wzniesienie na Roztoczu Środkowym o wysokości 386,5 mnp. Dawniej miejsce pozyskiwania wapienia do wypalania wapna. Do dzisiaj są widoczne odkrywki kamienia. Aktualnie wiedzie przez nią Szlak Geoturystyczny Roztocza Środkowego. Wzgórze jest zalesione ale spod jego podnóża widoczna jest wspaniała panorama Roztocza.
54125
Wał Huty Różanieckiej
Wał Huty Różanieckiej to ciągnące się wzniesienie na południowym skraju Roztocza Środkowego. Z jego wzgórza widoczne są malownicze, charakterystyczne dla tych stron pola gęsto usiane miedzami.
54126
rez. Czartowe Pole
54127
kamieniołom w Nowinach
Kamieniołom w Nowinach aktualnie nieczynny. Od października 1944r. do marca 1945r. ciężko pracowali tu żołnierze AK więzieni przez NKWD i UB. Dzisiaj znajduje się tam parking, i platforma obserwacyjna z widokiem na Puszczę Solską. W pobliżu znajduje się cmentarz Obozu Wojennego w Błudku.
54128
Zalew w Majdanie Sopockim
Zalew w Majdanie Sopockim położony jest w odległości 10 km od Suśca. Jest to akwen wodny o powierzchni 16 ha, gdzie można kąpać się, plażować oraz korzystać ze sprzętów pływających. Turyści mogą tu wypoczywać nad wodą, uprawiać sporty wodne i łowić ryby.
54129
kościół w Suścu
Kościół p.w. Św. Jana Nepomucena w Suścu – wzniesiony został w latach 1862-1868 z elementów pochodzących z rozebranej cerkwi unickiej znajdującej się niegdyś na wzgórzu Zamczysko.
Jest to budynek murowany, jednonawowy o charakterze barokowo-klasycystycznym
Trasa rowerowa prowadzi w dużej mierze po mało uczęszczanych szosach gminnych, po drogach bitych (szutrowych) oraz gruntowych. Występują krótkie odcinki drogi piaskowej. Jest trasą charakterystyczną dla Roztocza. Wiedzie przez Puszczę Solską, wsie, pola i wzniesienia oraz wzdłuż rzek.
Można ją skracać tworząc odcinki o długościach od 30 do 40 km.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia
Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

Wasza ocena: 5.0 (5 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
1 marca 2017 kys30 napisał:
super trasa!
imek46
21 sierpnia 2012 imek46 napisał:
Świetna trasa. Szkoda, że nie wiedziałem o niej wcześniej. Byłem w Suścu 6.08. 2012 - 13.008.2012. Może w przyszłym roku.
faramka
24 listopada 2011 faramka napisał:
Kolejna świetna trasa - dziękuję! Będę mieć ją na uwadze podczas czerwcowego wypadu do Suśca :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.