Dobre Miasto - jego najsłynniejsze zabytki

Dodano 7 maja 2022 przez Planer
Dobre Miasto  -  jego najsłynniejsze zabytki
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

247448
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  3.7
  • Dystans: 1,0 km
  • Przewyższenie: 2,23 m
  • Suma podejść: 5,44 m
  • Suma zejść: 4,78 m
  • Data: 10 maja 2022
  • Lokalizacja: Dobre Miasto
1401369
Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych – Bazylika Mniejsza
Pochodząca z XIV wieku wspaniała gotycka kolegiata wybudowana w latach 1357-1389 na bagnie, przypuszczalnie na dębowych palach. Na jubileusz 600-lecia Papież Jan Paweł II 19 maja 1989r. obdarzył tytułem i godnością Bazyliki Mniejszej. Wewnątrz kościoła znajdują się min.: rzeźba Madonny z XV wieku, ołtarz Tron łaski wykonany ok. 1500 roku przez uczniów Wita Stwosza, ołtarz Trójcy Świętej, bogato zdobiona ambona z 1693r, ołtarz główny ufundowany przez biskupa Adama Stanisława Grabowskiego z 1748r.
1401370
Skansen Miejski
To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc Dobrego Miasta, w którym odwiedzający mogą poznać historię Dobrego Miasta. W odrestaurowanych kamienicach z przełomu XVII/XVIII wieku odtworzono dawne zakłady rzemieślnicze: szewsko-rymarski, fryzjerski, pracownię fotograficzną, dom piekarza.
1401371
Baszta obronna zwana „Basztą Bocianią”
Jest to pozostałość po średniowiecznych murach obronnych. Jej nazwa pochodzi od gnieżdżących się na jej szczycie bocianów. Obecnie mieści się tu siedziba Oddziału Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”. W Baszcie Bocianiej znajduje się muzeum i galeria.
1401372
Kościół ewangelicki – obecna Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Neoromański budynek wzniesiony w latach 1830-1834 według projektu architekta Karola Fryderyka Schinkla. Do 1945 roku mieścił się tu kościół ewangelicki. Po drugiej wojnie światowej i po pożarze w 1967 roku obiekt adaptowano na bibliotekę.
1401373
Kościół pw. Św. Mikołaja
Zbudowany w latach 1736-1741.Kościół posiada barokowe ołtarze z przełomu XVII i XVIII wieku .Obecnie jest świątynią parafialną obrządku ukraińsko-bizantyjskiego.
Piękna trasa po najsłynniejszych zabytkach Dobrego Miasta. Obejmuje ona takie zabytki jak Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych – Bazylika Mniejsza, Skansen Miejski, Baszta obronna zwana „Basztą Bocianią”, Kościół ewangelicki – obecna Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Kościół pw. Św. Mikołaja. Są to miejsca warte do odwiedzenia i poznania ich historii. Trasa jest łatwa i szybka do przejścia.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

Mapa Pojezierze Olsztyńskie. Część północna
Pojezierze Olsztyńskie. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Olsztyna i okolic przedstawia północną część Pojezierza Olszyńskiego oraz fragment Pojezierza Iławskiego i Mrągowskiego. Zasięg mapy wyznaczają: Lubomino i Dobre Miasto na północy, Reszel i Sorkwity na wschodzie, Olsztyn na południu oraz Morąg...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.