Do Żeleźnikowej Małej i z powrotem :)

Dodano 4 lipca 2018 przez plik GPX
Do Żeleźnikowej Małej i z powrotem :)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

127492
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 31,0 km
 • Przewyższenie: 254,93 m
 • Suma podejść: 571,15 m
 • Suma zejść: 572,83 m
 • Data: 1 lipca 2018
 • Lokalizacja: Nowy Sącz
724335
85771
724336
63519
724337
IMG_20170711_212913
724338
IMG_20170711_212833
724339
IMG_20170711_213339
724340
IMG_20170711_213125
Trasa udostępniona nam przez FOTO podróże BPE (https://www.facebook.com/FOTOpodrozeBPE/)

Czerwono-czarna pętla przez Żeleźnikową Wielką

Naszą pętlę rowerową zaczynamy przy Galerii 3 Korony i tam też zakończymy. Od tego miejsca kierujemy w stronę Starego Miasta , a następnie czerwoną ścieżką rowerową przez dzielnice Wólki (można dla odmiany wałami Dunajca) . Ścieżka wyznaczona jest ulicą Tłoki, w pewnym momencie zmienia się ona w gruntowa drogę i skręca ostro w lewo, brak w tym miejscu oznaczeń – można więc zmylić drogę. Należy jednak przez pola kierować się w stronę ulicy Węgierskiej. Tą ruchliwą ulicę przejeżdżamy tunelem pod nią , dalej już ulicą Dąbrówki dojeżdżamy do pięknego drewnianego kościółka. Warto na chwilę zboczyć z trasy, aby go obejrzeć z bliska. Kościółek Św. Rocha jest budowlą drewnianą, wzniesioną na kamiennej podmurówce. Według miejscowej legendy pierwszą świątynię na tym miejscu miał ufundować król Władysław Jagiełło jako wotum za zwycięstwo grunwaldzkie.
Opuszczamy kościółek i cofamy się kilka metrów do Ulicy Ruczaj. Tu niestety zaczyna się ostra jazda w górę. Ulica w pewnym momencie zamienia się w wąską gruntową ścieżkę wiodąca przez środek lasu. W słoneczny dzień to wspaniale zacienione miejsce . Kawałek dalej dojeżdżamy do ulicy Biegonickiej, w prawo prowadzi czerwona ścieżka (do Barcic) , prosto – czarna, my od teraz będziemy się trzymać tej drugiej , jedziemy więc ulicą Majdan, aż dojedziemy do pętli autobusowej w Żeleźnikowej Wielkiej . Tu ścieżka kieruje nas w lewo ( ulicą Ruchu Ludowego ) pnąc się nadal w górę . Dalej przez pola wśród domostw zdobywamy wysokość. Najwyższy punkt na trasie to 584 m n.p.m.
Cały wysiłek zostaje jednak nagrodzony ciągnącą się przez 4 kilometry trasą zjazdową aż do samej Nawojowej. Tu robimy sobie chwilę przerwy pod Pałacem Stadnickich, a dalej, aby nie wracać wzdłuż ruchliwej szosy jedziemy w kierunku Popardowej Niżnej, przekraczamy rzekę Kamienicę i ponownie ostro pnącą się do góry drogą w kierunku Kamionki Wielkiej. Droga wzdłuż Kamionki to w zasadzie jedyny niebezpieczny odcinek, bo wiodący dość ruchliwą ulicą przez Jamnice , aż do Alei Piułsudskiego. Potem szeroka ścieżka rowerowa, ostatni most na rzece Kamienicy i chwilę później nasza rowerowa pętla zostaje zamknięta .
Podsumowanie : czas przejazdu około 3 godzin , dystans 31km, różnica wysokości 269m.
Trasa nie ma zbyt wiele walorów architektonicznych , ale za to sporo krajobrazowych, stanowi fantastyczny trening w dniu w którym nie mamy dyspozycji całego dnia a jedynie kilka godzin, a chcemy popatrzeć na świat z góry.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0