Do Wodospadu na Wilczce

Dodano 3 lipca 2011 przez plik GPX
Do Wodospadu na Wilczce
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

4057
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

14815
Wodospad Wilczki
14816
aniołek z Iglicznej
14817
była kałuża
14818
Droga w kierunku Czarnej Góry
14819
schody do wodospadu
14820
Senne Międzygórze
14821
troszkę mrozi
14822
widok na wodospad
Wodospad Wilczki jest drugim co do wielkości wodospadem w polskich Sudetach. Jego wysokość wynosi 22 metry (przed powodzią z 1997 roku, miał 27 metrów ale woda zabrała sztucznie wzniesiony próg).

Rzeka Wilczka pokonując próg tektoniczny spada kaskadą do głębokiego kotła, z którego wypływa długim, skalistym wąwozem. Malowniczy widok, piękny las i wysokie ściany wąwozu robią duże wrażenie. Są tu liczne ścieżki, punkty widokowe i mostki.

Wodospad położony jest przy drodze do Międzygórza, obok znajduje się duży parking. Koło wodospadu prowadzi czerwony szlak z Międzygórza na Górę Igliczną.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Mapa Śnieżnik i Międzygórze
Śnieżnik i Międzygórze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Masywu Śnieżnika. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych,...

Wasza ocena: 2.3 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.