Do ujścia Sanu - część I

Dodano 24 lipca 2012 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

11701
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

220549
Stacja Zaklików
220550
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej
wybudowany w stylu barokowym na początku XVIIw.
220551
Centrum Zaklikowa
220552
Kościół św. Andrzeja Apostoła
Kościół modrzewiowy zbudowany prawdopodobnie w roku 1662. W latach późniejszych kilkakrotnie odnawiany
220553
Przesłonięte krzakami ujście Sanu
220554
Nieczynna przeprawa promowa
220555
Kościół św. Jana Chrzciciela
wybudowany w 1828r., jako czwarta z rzędu drewniana świątynia (poprzednie ulagały zniszczeniu na przestrzeni dziejów). Obecnie nie jest udostępniony do zwiedzania, a jego rolę przejął nowy, murowany kościół.
220601
Kościół św. Mikołaja Biskupa
wybudowany w latach 1903-1905 w stylu tzw. gotyku nadwiślańskiego
Wyprawa planowana od dawna. W końcu ujście Sanu do Wisły to rowerowa klasyka. Wyruszamy w składzie z Justysią, Agą i Sławkiem, najpierw szynobusem do Zaklikowa. Stamtąd czeka nas długi, sródleśny odcinek asfaltu do Borowa z zabytkowam, drewnianym kościółkiem. Od Grudzy - przysiółka Chwałowic, aż po asfaltówkę do Czekaju Pniowskiego cały czas podążamy wzdłuż wału, solidnie utwardzoną szutrówką (jedyny problem to momentami nazbyt duża ilość kamienia na jej powierzchni). Nad ujście Sanu do Wisły prowadzi polna droga krzyżująca się z naszą szutrówką i drogą do Dąbrówki Pniowskiej. Poza wałem odchodzą od niej dwie inne polne dróżki, najpierw w lewo - szybko się urywa,a potem w prawo. Samo ujście jest ledwo widoczne z piaszczystego i stromawego brzegu (uroki rezerwatu "Wisła pod Zawichostem") spoza szpaleru gęstych chaszczów. W Orliskach zaliczamy przejazd "osławionym' mostem przez Łęg do Gorzyc (na chwilę zajeżdżamy nad tamtejsze kąpielisko). Most jest okresowo, wraz ze wzrostem stanu wody w rzece, zamykany w związku z nieprzejezdnością drogi nim poprowadzonej. Tę zamiast podnieśc sprowadzono do poziomu rzeki. Fakt ten wywołal falę krytki ze strony mieszkańców Orlisk i zainteresował ogólnokrajowe media w związku z tzw. efektywnością wydatkowania unijnych pieniędzy. Po ponownym przejechaniu mostu, powracamy gruntowym skrótem do szosy w kierunku Sokolnik. Potem już cały czas mamy asfaltowy dywanik pod kołami.
PS. Zdjęcia nie najlepszej jakości, ponieważ były wykonywane z konieczności (ot skleroza) starą, poczciwą Nokią.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Lubelskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Trasa rowerowa: Lublin - Kozłówka | Autor zdjęcia: LubelskieRowerem.pl
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0