Do Pogorzelisk

Dodano 7 kwietnia 2018 przez plik GPX
Do Pogorzelisk
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

119614
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 54,7 km
 • Przewyższenie: 56,71 m
 • Suma podejść: 306 m
 • Suma zejść: 311,03 m
 • Data: 7 kwietnia 2018
 • Lokalizacja: Pogorzeliska
691185
P1
Do Pogorzelisk
Długość 55 km. Najwyższy punkt (200 m n.p.m.), a najniższy (138 m n.p.m.).
Trasa do Pogorzelisk biegnie lasami i polami (z małymi wyjątkami). Powrót szosami niezbyt ruchliwymi, a od Obory ścieżką rowerową.
Wycieczkę rozpoczynamy na ulicy Stary Lubin przy kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Ulicą Stary Lubin dojeżdżamy do ulicy Przemysłowej. Tą ulicą jedziemy początkowo na południe, a potem na zachód (aleją kasztanową) do Krzeczyna Wielkiego. Po drodze mijamy kościół Marii Dominiki Mazzarello. Na małym odcinku (200 metrów) jedziemy po szosie biegnącej do Chojnowa. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w szutrową drogę i jedziemy na północ. Po około 1,5 km natrafiamy na szlak żółty, którym jedziemy w lewo (na zachód). Do Krzeczyna Małego docieramy przy jego wschodnim krańcu. Krótki odcinek chodnikiem (100 m) i pod kątem prostym skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy wśród pól, a gdy droga się rozwidla skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą kierujemy się ponownie na północ (w prawo). Nadal jedziemy żółtym szlakiem, który w pewnym momencie skręca na północny-zachód i wchodzi do lasu. Jadąc przez las osiągamy najwyższy punkt wyprawy (200 m n.p.m.) i docieramy do Brunowa. W Brunowie docieramy do szosy głównej, na której skręcamy w prawo. Jednak z tej głównej szosy zaraz zjeżdżamy kierując się do byłego PGR-u. Przejeżdżamy przez zabudowania i wjeżdżamy w las. Docieramy do skrzyżowania dróg leśnych. My skręcamy w lewo (na zachód). Lasem, a potem wśród pól docieramy do przysiółka Kolonia Szklary Dolne, w którym wjeżdżamy na drogę asfaltową. Gdy dojedziemy do szosy głównej skręcamy na niej w lewo (na południe) i za pierwszym domem w prawo w pola. Jedziemy asfaltowymi drogami wśród pól przyjmując kierunek północny.
Dojeżdżamy do Szklar Dolnych. Na szosie w lewo (na zachód). W Trzmielowie przy przystanku skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym. Początkowo wśród pól, następnie lasem. Trasa nasza krzyżuje się z innym szlakiem czerwonym. Niestety organizatorzy turystyki poprowadzili dwa krzyżujące się szlaki czerwone. My skręcamy w lewo (na południowy-zachód). Trasa biegnie potem na zachód i północny-zachód. Można jechać czerwonym szlakiem rowerowym lub żółtym pieszym. Szlak skręca na północ, a potem biegnie na północny-zachód. Trzeba jednak uważać na znaki szlakowe, bo szlak czerwony biegnie też na południowy-zachód do Chocianowa. Docieramy do szosy biegnącej z Chocianowa do Polkowic. Krótki odcinek tą szosą i na skrzyżowaniu kierujemy się do Pogorzelisk (na północ). Wjeżdżamy do Pogorzelisk gdzie możemy podziwiać wspaniały kościół pod wezwaniem św. Jacka (na zdjęciach).
Kościół jest zbudowany w konstrukcji szachulcowej, kryje wewnątrz wspaniałe polichromie balkonów i sufitu oraz unikatową w skali Polski „palmę” – słup podtrzymujący sklepienie.
Niedzielne Msze Święte odbywają się kościele św. Jacka o godz. 11:30.
Powrotna nawigacja z Pogorzelisk jest łatwa. Jedziemy szosami przez następujące miejscowości: południową część Parchowa, Nową Wieś Lubińską, Nowy Dwór, Jędrzychów, Szklary Górne i Oborę. Od Obory do Lubina jedziemy ścieżką rowerową, którą docieramy do ulicy Hutniczej, na której skręcamy w prawo do ulicy Stary Lubin i w ten sposób wracamy na miejsce startu.
Paweł Niewodniczański - 2011 (korekta 2018).
lubinskietrasyrowerowe.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0