Do Arboretum w Lądku Zdroju

Dodano 5 listopada 2011 przez plik GPX
Do Arboretum w Lądku Zdroju
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

6051
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.0
 • Dystans: 31,5 km
 • Czas trwania: 1 h 43 min
 • Średnia prędkość: 18,31 km/h
 • Przewyższenie: 120,16 m
 • Suma podejść: 276,87 m
 • Suma zejść: 274,9 m
 • Data: 5 listopada 2011
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Stronie Śląskie
50047
Sielanka
50048
widok na Stawy Biskupie
50049
ogrodzenie Arboretum
50050
Początek Arboretum
50051
ródło SW Jadwigi powyżej Aroretum
50052
widok na Chełmiec
50053
krzyzż koło Arboretum
50054
Arboretum1
50055
Atawy Biskupie w Lądku Zdroju
50056
Arboretum3
50057
Arboretum2
50058
DW Trojan
50059
Park Zdrojowy
50060
Wojciech
Dziś krótka trasa do Arboretum w Lądku Zdroju. Jadąc ze Stronia Śląskiego należy wjechać do Zdroju i koło restauracji Lido skręcić w lewo w kierunku Sielanki, przejeżdżając obok Stawów Biskupich. Około 50 metrów dalej zobaczymy wejście do ogrodu , który o tej porze roku jest niestety nie czynny. Powyżej zobaczymy odnowione ujęcie wody źródło Jadwigi .

Arboretum - leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych. Najwyżej położone w Polsce, czynne od wiosny do jesieni, a podziwiać w nim można ponad 250 gatunków drzew i krzewów pochodzących z całego świata, m.in. metasekwoję chińską, mamutowca olbrzymiego, szydlicę japońską. Wiosną zachwycają pięknie kwitnące azalie i różaneczniki. Czynne: od maja do października w godz. 10-13 i 14-18 (bilety po 4 złote dorośli i 2 złote dzieci).
Staw Biskupi - położony przy ulicy Moniuszki niewielki zbiornik wodny od dawna był wykorzystywany na cele rekreacyjne. Obecnie, w sezonie letnim działa tu smażalnia ryb, łowisko rekreacyjne. Po przeciwnej stronie drogi tzw. Biskupia Studnia. Wypływającą tu wodę (nieleczniczą) nakazał ująć obudową biskup wrocławski Sebastian Rostock, zażywający w Lądku kąpieli w roku 1655 r.
Źródło Jadwigi - ujmujące zwykłą wodę, obudowane zostało w 1911 r. Był to podarunek dla zdroju od rodziny Braunów z Berlina. Poświęcone św. Jadwidze, która jest patronką Dolnego Ślaska. Urodziła się w 1174 (1179?) roku jako córka Bertolda IV hrabiego na Andechs (Bawaria). Otrzymała staranne wychowanie i wykształcenie w domu rodzinnym i u benedyktynek w Kitzingen. W trzynastym roku życia poślubiła Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, z którym miała siedmioro dzieci. Przeżyła śmierć męża i prawie wszystkich dzieci. Jej ukochany syn, Henryk Pobożny, poległ w bitwie z Tatarami w 1241 r. pod Legnicą. Ostatnie lata spędziła w ufundowanym przez siebie klasztorze cysterek w Trzebnicy, gdzie jej córka Gertruda była przełożoną. Zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia. Wyczerpana surowym życiem mniszki, chociaż nie składała ślubów, zmarła 15 października 1243 roku.
Ścieżka GPS pochodzi z urządzenia Garmin EDGE 705

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Bardzkie i okolice
Góry Bardzkie i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie w Sudetach Środkowych, a także dodatkowo część Gór Sowich i Gór Złotych. Zasięg mapy wyznaczają: Ząbkowice Śląskie na północy, Ołdrzychowice Kłodzkie i Złoty Stok na południu, Wolibórz na...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Wasza ocena: 4.7 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.