Długi Kąt - Józefów

Dodano 15 września 2019 przez Holux
Długi Kąt - Józefów
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

158977
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 15,8 km
 • Czas trwania: 3 h 30 min
 • Średnia prędkość: 4,51 km/h
 • Przewyższenie: 171,53 m
 • Suma podejść: 847 m
 • Suma zejść: 861,04 m
 • Data: 27 lipca 2018
 • Lokalizacja: Józefów Roztoczański
896510
pomnik bitwy z 1943 r.
896511
rzeka Sopot
896512
Czartowe Pole
896513
pomnik służby medycznej
896514
rzeka Sopot w rezerwacie "Czartowe Pole"
896515
ruiny papierni
896516
pomnik pomordowanych mieszkańców Pardysówki
896517
pomnik Miszki Tatara
896518
wieża widokowa w Józefowie
896519
kamieniołom w Józefowie
896520
fontanna w Józefowie
896521
Informacja turystyczna
896522
Pomnik Bohaterów Walk o Wyzwolenie
Niedługa trasa przez bardzo piękny rezerwat "Czartowe Pole". początek na przystanku PKS w Długim Kącie, nieopodal linii kolejowej. Wpierw szukaliśmy zielonego szlaku, jak go znaleźliśmy wcale na początku łatwo nie było. Poszliśmy w prawo, równolegle do torów. Szlak czasem gdzieś się pokazywał, na szczęście dość szybko wyszliśmy na szosę, którą szedł na niedługim dalszym odcinku. W tym miejscu także spotkaliśmy pomnik z dziwnym orłem, upamiętniający potyczkę AK i BCh z Niemcami. Jakieś 500 m szliśmy szosą, następnie zeszliśmy na leśną drogę, wiodącą sosnowym lasem. Las na tym odcinku nie był szczególnie ciekawy, nie był stary i dominowała tu sosna. W końcu wyszliśmy z niego w Nowinach.
Wpierw wyszliśmy na asfalt idąc przez wieś - tu w prawo i po chwili zeszliśmy z szosy w dół nad Sopot. Przeszliśmy przez rzekę, na drugą stronę i szliśmy kawałek wzdłuż niej, oglądając szumy których nie było tu tak wiele ale tez występowały. Ponownie wyszliśmy na szosę i dalej nią wychodząc ze wsi. Nie uszliśmy kilometra jak szlak zszedł z szosy w las i przecinając go wyprowadził nas na parking przy rezerwacie "Czartowe Pole".
Na przejście przez rezerwat wybraliśmy szlak czerwony, więc za parkingiem skręciliśmy w prawo. Minęliśmy pomnik poświęcony szkolonym tu medykom i zeszliśmy nad rzekę Sopot. Szliśmy wzdłuż niej ścieżką. Ten fragment rzeki był naprawdę malowniczy i nie dziwiło, że jest to tak chętnie odwiedzane miejsce przez turystów. Po drodze minęliśmy stary kamień z zatartym znakiem ZHP i niebawem dotarliśmy do mostku. Przekroczyliśmy nim rzekę podchodząc do widocznych ruin papierni należącej niegdyś do Ordynacji Zamoyskich. Zniszczona pożarem pozostała tu jako trwała ruina... Wróciliśmy na szlak czerwony i powoli opuściliśmy teren rezerwatu.
Znów wędrowaliśmy sosnowym lasem mijając po niedługim czasie leśną pasiekę. Pierwsze zabudowania jakie mijaliśmy to Pardysówka Duża. Szlak przechodził koło pomnika pomordowanych mieszkańców i po chwili wyszedł ze wsi. Przecięliśmy pola i byliśmy już na obrzeżach Józefowa. Ulicą Batalionów Chłopskich a następnie Górniczą dotarliśmy do skrzyżowania z Kamienną. Skręciliśmy w nią w lewo aby dotrzeć do wieży widokowej przy kamieniołomie. Wielkość wyrobiska robiła wrażenie, szczególnie oglądając z góry. Był to także dobry punkt widokowy na okolice. Wstęp na wieżę jest bezpłatny, a w kiosku obok mają pamiątkową pieczątkę.
Wróciliśmy do ulicy Górniczej i nią i następnie Bartoszewskiego doszliśmy do Rynku. Poza niesamowitą fontanną znajduje się tu kilka ciekawych rzeźb. No i jest informacja turystyczna. Skończyliśmy odpoczywając w barze "Knieja".

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia
Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i...

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.