Dębno-Żabice-Dębno

Dodano 3 sierpnia 2015 przez plik GPX
Dębno-Żabice-Dębno
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

65297
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 103 km
 • Czas trwania: 4 h 21 min
 • Średnia prędkość: 23,66 km/h
 • Lokalizacja:
367552
Fort Żabice
Zbudowano go w latach 1887-1890. Miał bronić kostrzyńskiej twierdzy przed nagłym wtargnięciem obcych wojsk. Ulokowany jest na pięknym płaskowyżu wznoszącym się nad doliną Odry i pobliskim Jeziorem Żabiniec.
367558
Twierdza Kostrzyńska
367559
Fort Czarnów
Położony po lewej stronie drogi do Ośna Lubuskiego, 13 km od centrum Kostrzyna. Zbudowany w ciągu dwóch lat (1888-1890), lecz bez koszarów dla załogi. Koszary wybudowano dopiero w przededniu I wojny światowej (obecnie nie istnieją; rozebrane przez okolicznych mieszkańców). Główne elementy fortu to otaczający go przeciwstok z suchą fosą, wał artylerii ze schronami pogotowia dla obsługi dział, główny korytarz komunikacyjny i nieistniejące już koszary.
368157
początek i koniec trasy
Na trasie znajdują się trzy ciekawe forty w Czarnowie, Żabicach i Kostrzynie. W Kostrzynie zwiedzając twierdzę Kostrzyńską warto zobaczyć ruiny starego miasta. Ponadto na trasie można podziwiać piękne widoki w dolinie Warty.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Wasza ocena: 5.0 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
romek40
22 listopada 2016 romek40 napisał:
mega
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.