category-icon

Dęblin - Kazimierz (od pomnika do pomnika)

39 km
1 h 58 min
231 m
Polska, lubelskie, Dęblin, powiat rycki

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-05-08
Polska, lubelskie, Dęblin, powiat rycki
category-icon
39 km
231 m
191 m
Średni
1 h 58 min
4.8/6
Na wycieczkę wybrałem się spontanicznie nie miałem żadnych planów wiec ruszyłem przed siebie.
trasa rozpoczyna się w Dęblinie przy moście gdzie stoi pomnik ku czci bohaterów II wojny światowej którzy polegli przy forsowaniu Wisły. Ruszamy na trasę 801 po 3 km po prawej stronie przy podjeździe na przejazd kolejowy możemy zobaczyć bramę lubelska twierdzy dęblińskiej która pozostawia jednak wiele do życzenia (widać na niej ząb czasu). Dalej jedziemy asfaltową droga o sporym ruchu przejeżdżamy most na wieprzu po prawo można dojrzeć ujście Wieprza do Wisły i kręcimy do Gołębia. Przy kierunkowskazie zjeżdżamy w lewo z drogi 801 i zaraz po prawej stronie zobaczymy muzeum nietypowych rowerów które prowadzi były nauczyciel ZSZ nr 1 w Dęblinie, którego na pewno wszyscy absolwenci pamiętają. muzeum jest naprawdę godne polecenia (aby go zwiedzić trzeba się wcześniej umówić w necie jest kontakt). dalej jadąc od muzeum po lewej stronie znajduje się kościół który jest perłą renesansu również godny polecenia. Dalej ruszamy drogą która po 4 km znowu łączy się z 801. w Puławach jedziemy cały czas prosto co pozwoli nam zobaczyć puławska marine oraz stary most. od mostu w Puławach wzdłuż wału przeciwpowodziowego jedziemy ułożona z kostki drogą rowerową. Ową droga dojedziemy do trasy która prowadzi do brzegu Wisły w Kazimierzu. O kazimierskich widokach nie muszę pewnie się rozpisywać wiadomo że to miasto trzeba zobaczyć ale potrzeba na to ok. 3 dni. Ja ruszyłem przez rynek do słynnej piekarni gdzie wypieka się kazimierskie koguty. Następnie drogą w kierunku na Opole Lubelskie po lewej stronie mijam Kirkut czyli stary cmentarz żydowski po czym po ok 3 km dojeżdżamy do cmentarz żołnierzy armii czerwonych u brzegu którego stoi kamień upamiętniający żołnierz Armii krajowej gdzie zakończyłem swoja wyprawę.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Kazimierz Dolny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kazimierz Dolny

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów przyrodniczych i parków krajobrazowych. Mapa zawiera aktualną infrastrukturę turystyczną. Mapa swoim zasięgiem obejmuje także Kazimierski Park Krajobrazowy, Nałęczów i Puławy.

Puszcza Kozienicka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Puszcza Kozienicka

Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka, od północnego wschodu dolina Wisły, a od południa droga Radom – Puławy. 

Pomimo szumnej nazwy, jest to bardzo rozczłonkowany, dość duży kompleks leśny, leżący pomiędzy Radomiem a Wisłą oraz kilka mniejszych obszarów leśnych, znajdujących się w okolicach Pionek i Zwolenia. Największe z nich to uroczyska Miodne i Policzna. Integralnie związana z Puszczą Kozienicką jest lewobrzeżna część doliny Wisły, od wysokości Puław do ujścia Radomki. Na jej obrzeżach znajdują się miasta Kozienice, Pionki i Zwoleń. Najcenniejsze fragmenty Puszczy objęte są ochroną w postaci rezerwatów i Kozienickiego Parku Krajobrazowego. 

Puszczę Kozienicką najlepiej zwiedzać na rowerze. Warto przy tym skorzystać z wytyczonych w terenie i zaznaczonych na mapie szlaków rowerowych. Jest to również atrakcyjne miejsce na spacery. 

Rok wydania: 2012

Miejscowości na trasie