Cztery Jeziora

Dodano 5 grudnia 2010 przez Garmin
Cztery Jeziora
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1334
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  3.7
  • Dystans: 28,7 km
  • Czas trwania: 8 h 15 min
  • Średnia prędkość: 3,48 km/h
  • Przewyższenie: 29,35 m
  • Suma podejść: 194,37 m
  • Suma zejść: 182,82 m
  • Data: 16 września 2010
  • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Wilczyn
578
Skręt do skansenu Mrówki
Las
2390
DSC_1149.png
Osówiec - archaiczna droga typu "latówka"
2391
DSC_1216.png
Szydłówiec - przepiękne drzewo na rozstaju dróg
2392
DSC_1458.png
Mrówki - skansen archeologiczny
2393
DSC_1560.png
Pylista droga wzdłuz południowego brzegu jez. Wilczyńskiego
2394
DSC_6517.png
Anastazewo
CZTERY JEZIORA – CZARNY (28,7 KM)

Wilczyn – Mrówki – Świętne – Suszewo – Osówiec – Szydłówiec – Anastazewo – Tręby Stare – Zygmuntowo – Wilczyn

Łatwy szlak, prowadzący w przeważającej części mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi, szutrowymi, w niewielkiej części gruntowymi. Biegnie w sąsiedztwie czterech jezior (Kownackie, Suszewskie, Wilczyńskie, Budzisławskie), wypełniających tzw, rynnę powidzko – ostrowską. Do największych atrakcji krajoznawczych na szlaku zaliczyć można średniowieczne grodzisko stożkowe w Skansenie Archeologicznym w Mrówkach oraz grodzisko datowane na okres kultury łużyckiej w sąsiedztwie przesmyku pomiędzy jez. Kownackim i Suszewskim. Na trasie szlaku wiele wyśmienitych okazji do kąpieli, m. in. na kąpieliskach w Trębach Starych nad jez. Budzisławskim czy w Karolkowie nieopodal Wilczyna. (w tym ostatnim warto zwiedzić zabytkowy kirkut). Koniecznie trzeba natomiast odwiedzić Wilczogórę, przylegającą od południa do Wilczyna. Znajduje się tu zabytkowy, gotycki kościół św. Urszuli z 2 poł. XVI w. z rzeźbą Madonny z Dzieciątkiem z 1 poł. XV w. Ciekawostką dla koneserów może być XIX-wieczny dworek w Osówcu.

Anastazewo - niewielka, ale mocno rozrastająca się miejscowość nad Jeziorem Budzisławskim, atrakcyjnie położona wśród lasów. W przeszłości znajdowało się tutaj przejście graniczne pomiędzy zaborami: pruskim i rosyjskim. Do dziś zachowały się budynki strażnic: murowany z 1901 r., zbudowany przez Prusaków oraz drewniany, z końca XIX w., zbudowany przez Rosjan (obecnie posesja nr 18). Zapewne graniczny charakter wsi miał wpływ na ówczesną strukturę wyznaniową mieszkańców Anastazewa: nieznacznie przeważali katolicy, zaraz za nimi plasowali się ewangelicy, różnowiercy oraz Żydzi.
Dla koneserów – ciekawy zespół zabudowań, stanowiących w pocz. XX w. stację kolejki wąskotorowej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

Wasza ocena: 3.1 (17 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.