Czorsztyn-Niedzica via Trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego

Dodano 18 maja 2020 przez plik GPX
Czorsztyn-Niedzica via Trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

172722
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 30,0 km
 • Czas trwania: 2 h 54 min
 • Średnia prędkość: 10,32 km/h
 • Przewyższenie: 139,1 m
 • Suma podejść: 512,1 m
 • Suma zejść: 630,3 m
 • Data: 16 maja 2020
 • Lokalizacja: Czorsztyn
983333
Trasa
983334
Trasa przy jeziorku
983335
Dwa zamki
983336
Szlif
983337
...
983338
Camping
983339
Podjazd
983363
Nasze sprzety
983364
Zamczysko z lądu
983365
Zamczysko z wody
Wow, o tej trasie będzie głośno mówię wam.

Wycieczka w 100% w trybie familijnym z żoną i 3,5 letnia córką na foteliku. Zero napinki na średnią, czas, czy przejechaną odległość – po prostu chill.

Za Krościenkiem n/Dunajcem jest wioska Krośnica. W niej skręcam w lewo koło OSP w rżne pod górę jakiś kilometr może dwa aż zobaczę kierunek na Czorsztyn. Za znakiem może 100 – 200 metrów po lewej znajduje się bezpłatny parking, gdzie zdjeliśmy rowery z dachu. Ostatnie sprawdzenie sprzętów kanapeczka na dobry początek i ogień. Początek ostro w dół pod sam zamek w Czorsztynie, który obowiązkowo chcieliśmy pokazać naszej najmłodszej uczestniczce wyprawy. Potem lekka przebitka przez wydeptaną w lesie ścieżkę bardziej na azymut za piechurami, którzy wydawali się poszukiwać przystani i statku na drugą stronę jeziora. Przystań przebijała się nam przez zarośla a z newsów o tej trasie wynikało ze traska leci właśnie obok przystani w Czorsztynie.

Dobra jesteśmy na asfaltowej rowerowej trasie. Dzida trochę wyczęsiona w siodełku na dość ostrym zjeździe. Żona nieco poddenerwowana przedmiotowym kamienno – błotnistym zjazdem z pod zamku ale w końcu wbiliśmy się na Trasę Wokół Jeziora (taka nazwa trasy). Trasa jest po prostu przepiękna. Typowo rodzinna wycieczka. 30 km wchodzi gładziutko. Widoczki przepiękne. Po drodze jedna górka a bardziej podjazd (w okolicach Falsztyna), z którą rowerowy warszawiak może sobie nie poradzić (chyba że śmiga na elektryku). Pogoda dopisywała cały czas. Widoczki rewelacyjne. Trasa typu must have (it done) z szerokiego spektrum polskich tras rodzinnych.

Południowa część tej trasy to VeloDunajec którym można polecieć aż do Zakopanego. Północna cześć to nowiutka asfaltowa traska lecąca przy jeziorku. MORy (Miejsca Obsługi Rowerzystów) rozmieszczone dosłownie do 5 km.

W Niedzicy po pokazaniu dzidzi drugiego zamczyska wskakujemy na statek i przez jezioro (10zł osoba+ rower, dzida za free) wracamy pod zamek do Czorsztyna gdzie wracamy do auta już właściwą trasą (przez ul. Krośnica) na parking u góry.

Zachęcam, polecam, namawiam.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Zimą pod Tatrami
Zimą pod Tatrami - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0